Faroe Adaları

Faroe Adaları Hakkkında Bilinmesi Gerekenler

1035 ile 1814 arasında Faroe Adaları, Norveç Krallığı’nın bir parçasıyken 1814 yılında Kiel Anlaşması’yla Faroe Adaları, Grönland ve İzlanda ile birlikte Danimarka himayesi altına girmiştir. Faroe Adaları 1948’den beri Danimarka’ya bağlı olarak kendi kendini yönetmektedir. 

Ülkenin kendine ait bayrağı, askeri birlikleri, polisi, adalet bakanlığı, dışişleri bakanlığı, milli takımı ve para birimi vardır. Faroe Adaları, İskandinav Kurulu’ndaDanimarkadelegasyonunun bir üyesi olarak temsil edilmektedir. Danimarka Avrupa Birliği’nde yer almasına rağmen Faroe Adaları, AB üyesi değildir.
 
Faroe Adaları ismini Eski Norveççedeki “fær” kelimesinden almıştır. Bu kelime “koyun” anlamını taşır. Ayrıca “koyunların adası” ünvanına da sahiptir. Faroe ismi bazı kaynaklarda “Faeroe” şeklinde de yazılmaktadır.

Tanıtım Videosu:
 

Faroe Adaları Nerededir?

Faroe Adaları, Büyük Britanya’nın kuzeybatısının 320 kilometre kuzeyinde Doğu-Batı yönünde İzlanda ile Norveçin arasında yer alır. Toplam 18 adadan oluşmaktadır. Kuzey Avrupa olarak adlandırılan bu bölge okyanus ikliminin etkisi altındadır. Bu takımadalarının toplam yüzölçümü 1.399 km² dir. Ada yüzeyinde hiçbir nehir bulunmaz. 

Faroe Adaları'na Nasıl Gidilir?

Hava yolu ile; Faroe Adaları'na Danimarka’dan, İngiltere’den, İzlanda ve Norveç’ten yıl boyunca karşılıklı olarak uçuş seferleri düzenlenmektedir. Kopenhag’dan yaz boyunca Faroe Adaları’na günde birkaç sefer yapılmaktadır.
Deniz yolu ile; Faroe Adaları’na Danimarka’nın kuzeyi Jutland’dan yaz ayları boyunca gemi seferleri düzenlenmektedir. 
Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Faroe Adaları'na Ne Zaman Gidilir?

Faroe Adaları'nı ziyaret için en iyi zamanlama yaz aylarıdır. Burada yaz mayıs ayında başlar, temmuz ayında sona erer. Faroe Adaları'nda ilkbahar ve sonbahar mevsimleri yaşanmaz. Yaz aylarında en yüksek sıcaklık 13°C iken kış aylarında bu oran 3°C dir.
 

Faroe Adaları Mutfağı

Faroe mutfağı dünyanın en lezzetli çiğ ürünlerine sahiptir. Ancak hava koşularından dolayı buradaki toprak ürünleri sınırlıdır ve oldukça yavaş büyür. Bu yüzden Faroe mutfağının ana öğünleri et ürünlerden oluşmaktadır. Doğrusu bir vejetaryen olarak adaya geliyorsanız aç da kalabilirsiniz. Faroe Adaları'ndan her zaman taze et bulunmaktadır. Özellikle deniz mahsulleri aralıksız olarak tüketilir. 

Koyun eti, balina Faroe mutfağında en çok tüketilen yiyeceklerin başında gelir. Geleneksel Faroe mutfağında asılarak rüzgârda kurutulmuş tuzlu et, balık ve kuş, haşlanmış patates ve şalgam ile beraber tüketilmektedir. Hastalıkları önlemek için süpermarketlerde ithal sebze ve meyve satılmaktadır.

Faroe restoranları yeni Norveç yemeklerinde oldukça başarılı işler çıkarmaktadır. Burası dünyanın en küçük başkentine sahip olmasına rağmen, dünya mutfağından birinci sınıf örnekler sunan işletmelere sahiptir.

Faroe Adaları, İskandinavya’nın en eski bira üreticilerindendir. Bu küçük takımadalarında onlarca yerel bira markası bulunur. Yüksek kaliteli biraları ile Faroe Adası bir bakıma modern biranın temsilcisidir.

 
BAHŞİŞ- Herhangi bir bahşiş zorunluluğu bulunmamaktadır. Dilediğiniz miktarda bahşiş bırakabilir veya bırakmayabilirsiniz.
 

Faroe Adaları'nda Alışveriş

Başkent Tórshavn, Avrupa şehirlerinin küçük bir minyatürüdür. Bu küçük kasabada tasarım mağazaları, mücevherciler, güzellik salonları ve birçok işletme yer almaktadır. Buradaki kültürün tadını çıkarabilir sıcak bir kahve molasının ardından alışverişe devam edebilirsiniz. 

Başkentte iki tane alışveriş merkezi bulunmaktadır;

 • Miðlon- Bu alışveriş merkezinde birçok dükkan, banka ve yerel doktor klinikleri bulunmaktadır. Birinci katta yer alan Bónus adlı işletmede gıda malzemeleri, Snák’de çocuk kıyafetleri yer alır. Ayrıca Norðoya Sparikassi ve Rúsdrekkasøla Landsins bankaları ve Government Monopoly adlı birahanede bu katta bulunur. Web sitesi için tıklayınız.
 • SMS - SMS Faroe Adaları’nın en büyük alışveriş merkezidir. Burada hemen hemen adada ihtiyacınız olan her şey bulunabilir.  Web sitesi için tıklayınız.

Faroe Adaları Festivaller


 

Faroe Adaları Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl(1 Ocak)                         
 • Kutsal Perşembe(2 Nisan)                        
 • Kutsal Cuma(3 Nisan)
 • Paskalya Pazartesisi( 5 Nisan)
 • Paskalya Pazarı(6 Nisan )
 • Milli Bayrak Günü( 25 Nisan)
 • Dua Günü(1 Mayıs)
 • İsa'nın Göğe Yükselişi(  14 Mayıs)
 • Anayasa Günü(5 Haziran)
 • St. Olav Gecesi(28 Temmuz)
 • St. Olav Günü(29 Temmuz)
 • Noel Gecesi( 24 Aralık)
 • Noel Günü(25 Aralık)
 • Noel Hediyelerinin Verildiği İlk Gün(  26 Aralık)
 • Yılbaşı Gecesi(31 Aralık)

Faroe Adaları Faydalı Bilgiler

 • Acil Servis: 112
 • Polis: 114
 • Numara Öğrenme: 118

Faroe Adaları Dış Temsilcilikleri

T.C. Kopenhag Büyükelçiliği
Telefon: +45 39 20 55 00, +45 39 20 27 88
E-Posta:[email protected]
Adres: Rosbaeksvej 15 2100 Kobenhavn Ø Danmark
İnternet: kopenhag.be.mfa.gov.tr

Faroe Adaları Para Birimi

Faroe Adaları’nın resmi para birimi Faroese Kronu'dur. Danimarka kronu ile aynı değeri taşımaktadır. DKK kısaltması ile anılır. 

Faroe Adaları Resmi Dili

Faroe Adaları’nın resmi dili Faroece ve Dancadır. Faroe dili dünyada yaklaşık 66 bin kişi tarafından konuşulmaktadır. 

Faroe Adaları Saat Farkı

Faroe Adaları ile Türkiye arasında iki saatlik zaman farkı vardır. Faroe Adaları (UTC +0) Türkiye (UTC +2)’den 2 saat geridedir.

Faroe Adaları'nda Nerede Kalınır?

Her yerden uzakta, sessiz, sakin bir tatile mi ihtiyacınız var? O halde Faroe Adaları'na hoş geldiniz. Adaların sizi büyüleyeceğine emin olabilirsiniz. Büyük uçurumların üstlerindeki göletleri gördükçe, yanı başınızda biten keçileri ve tüy yumağı koyunları ellerinizle besledikçe buradan vazgeçemeyeceksiniz. Burada at binebilir, uzun yürüyüşlerle adaları keşfedebilir, tekne ile diğer küçük adaları gezebilirsiniz. Dahası balık tutabilir ve kiralama noktalarından dilerseniz araç kiralayabilirsiniz.

Atlantik deneyimini Faroe Adaları ile taçlandırıp kendinize unutulmaz doğa harikaları eşliğinde bir tatil sunun. Biz de sizlere bu doğal güzelliklerde kalabileceğiniz otelleri sunalım. 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Faroe Adaları otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Faroe Adaları'nda Nerede Kalınır - Faroe Adaları'nın Bölgeleri

Adada müzeler, manastırlar mevcut. Gezilebilecek birçok yer var hepsini görmek için de en az 3 güne ihtiyacınız olacak. Bölgenin küçük olması sizi yanıltmasın, bazı manzaralar hemen bakılıp gidilecek türden değil. O yüzden vaktinizi fazlaca etrafı seyretmeye harcayabilirsiniz. Adada yerleşik halkın %95’i neredeyse kara ulaşımını tercih ediyor o yüzden arabaların çokluğu sizi şaşırtmasın. Yine kirlilikten ve gürültüden olabildiğine uzak bu adalar. Kaldığınız otellerde ya da belli noktalarda ulaşım ve gezmek adına dilerseniz siz de araç kiralayabilirsiniz. Ayrıca bazı yerlerde göreceğiniz çatıları çim kaplı evler sizleri şaşırtmasın. Doğayla bütünleşmek adına bu gelenek çok eskiden beri sürmekte. 

Toplamda 18 adası olan Fareo’nun adalarından bazıları; Streymoy, Eysturoy, Kalsoy, Fugloy, Skuvoy, Sandoy, Mykines, Vagoy, Nolsoy, Kunoy, Vidoy adaları. Adaların en büyüğü Streymor Adası. Adaların başkenti olan Torshavn da burada bulunuyor. Adalar birbirine genelde bağlı şekilde. Aralarında uzunlu kısalı tüneller bulunuyor. Kara yolu daha çok tercih edilen yol olsa da adalar arası düzenli çalışan feribot seferleri de mevcut. Hemen hemen her adada en az bir otel bulabilmeniz burada mümkün. Bazı adalarda yerleşim yeri yok, haliyle buralarda otel de yok. Toplamda yaklaşık 20 otelin bulunduğu Faroe Adasında yelpaze çok geniş değil maalesef ama yine de sizi tatmin edeceklerine şüphe yok. 

Suðuroy Adası Bölgesindeki Faroe Adaları Otelleri

Faroe Adalarının en güneyinde yer alan adadır. Küçük olmamakla birlikte çok büyük bir ada da olduğunu söyleyemeyiz. Yerleşim alanlarının da olduğu, görülüp gezilmeye değer adalardan birisidir kesinlikle ve içerisinde sadece iki otel barındırır.

 • House in Hvalba
  Özellikler: 
  Wi-Fi, tam donanımlı mutfak, ortak banyo, bahçe
  Fiyat: Geceliği 85 € – 94 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  House in Hvalba

 • Hilmarsstova Hobbit Hole
  Özellikler: 
  Ortak mutfak ve banyo, barbekü olanağı, Wi-Fi
  Fiyat: Geceliği ortalama fiyat 215 €’dan başlayan fiyatlarla (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hilmarsstova Hobbit Hole

Sørvágur Adası Bölgesindeki Faroe Adaları Otelleri

Bu adada toplamda 7 otel bunuyor. Havaalanı da yine bu adada dolayısıyla eğer bu adada kalmayı tercih ederseniz ulaşımla ilgili oldukça kolay bir mevkide olacaksınız. Hemen hemen en kalabalık ve etkinliklerin bulunduğu her yere de yakın olması da burada konaklamayı cazip hale getiren etkenlerden.

 • Guesthouse Hugo
  Özellikler: 
  Wi-Fi, ortak mutfak, TV, ortak banyo, araç kiralama imkânı
  Fiyat: Geceliği ortalama fiyat 101 €’dan başlayan fiyatlarla (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Guesthouse Hugo

 • Pakkhúsid Apartments
  Özellikler: 
  Wi-Fi, PS2 oyun konsolu, DVD, uydu, ortak mutfak, ortak banyo.
  Fiyat: Geceliği 175 € – 215 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Gásadalsgarður Winter
  Özellikler: 
  Wi-Fi, dağ manzarası, ortak banyo, ortak mutfak alanı
  Fiyat: Geceliği 207 € – 295 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Gásadalsgarður Winter

 • Cosy house
  Özellikler: 
  Havaalanı yanında, tam donanımlı mutfak, ortak banyo
  Fiyat: Geceliği 113 € – 161 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • The View
  Özellikler: 
  Wi-Fi, ortak mutfak, ortak banyo, doğa manzarası
  Fiyat: Geceliği 201 € – 282 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  The View

 • Hotel Vagar
  Özellikler: 
  Bar, kahvaltı
  Fiyat: Geceliği 106 € – 242 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Bed & Breakfast Sandavágur
  Özellikler: 
  Otopark, Wi-Fi, ortak salon, kiralık araç olanağı
  Fiyat: Geceliği 74 € – 114 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Bed & Breakfast Sandavágur

Skálavík Adası Bölgesindeki Faroe Adaları Otelleri

Bolca oksijenin olduğu, açık havada jakuzi keyfi yapabileceğiniz bir adadasınız. Jakuzi tabi ki otelin dâhilinde. Zaten ada genelinde tek bir otel bulunuyor. Etrafı gezerim ama daha çok sessizlik arıyorum diyorsanız burası tam size göre.

 • Hotel Skálavík
  Özellikler: 
  Bar, kahvaltı, Wi-Fi, 3 yıldız
  Fiyat: Geceliği 120 € – 201 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Skálavík

Streymoy Adası Bölgesindeki Faroe Adaları Otelleri

Ada, Faroe Adalarının en büyüğü. Başkenti de içinde bulunduruyor. Genel olarak adacıkların tam ortasında bulunuyor diyebiliriz. Uçurumları, doğa yürüyüşleri ve gece eğlenceleri ile konuklarına güzel zamanlar yaşatıyor. Ne kadar en büyük ada olsa da otel sayısı yine de bir elin parmağını geçmiyor. Burada otel açısından yelpaze geniş değil, evet ama yine de ne ararsanız bir şehirde bulabileceğiniz her şeyi bu ada size sunuyor. 2-3 tane barı olan bu şehirde akşamları eğlenceler düzenleniyor.

 • Hotel Føroyar
  Özellikler: 
  Havaalanı servisi, sigara içilmeyen odalar, Wi-Fi, tüm odalarda çay/kahve makinası, bar, kahvaltı, 4 yıldız
  Fiyat: Geceliği 147 € – 403 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Føroyar

 • Zamfir
  Özellikler: 
  Sigara içilmeyen odalar, Wi-Fi, ortak banyo, ortak mutfak
  Fiyat: Geceliği 188 € – 269 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Tórshavn
  Özellikler: 
  Sigara içilmeyen odalar, Wi-Fi, bar, kahvaltı
  Fiyat: Geceliği 94 € – 267 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Hafnia
  Özellikler
  : Havaalanı servisi, sigara içilmeyen odalar, Wi-Fi, tüm odalarda çay/kahve makinası, bar, kahvaltı, 4 yıldız
  Fiyat: Geceliği 192 € – 251 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Streym
  Özellikler: 
  Havaalanı servisi, sigara içilmeyen odalar, Wi-Fi, kahvaltı, 3 yıldız
  Fiyat: Geceliği 93 € – 147 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Streym

Eysturoy Adası Bölgesindeki Faroe Adaları Otelleri

Yine merkeze oldukça yakın ne büyük ne de küçük diyebileceğimiz bir adacık burası. Her adada olduğu gibi burada da etkinlikler değişmiyor. Yürüyüşler, binicilik ve gece eğlenceleri ile geçecek sakin bir tatil için sizleri bekliyor.

 • Hotel Runavík
  Özellikler: 
  Wi-Fi, kahvaltı, 3 yıldız
  Fiyat: Geceliği 111 € – 140 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Runavík

 • Small Cozy Cottage
  Özellikler: 
  Yemek alanı, TV, dağ merkezi
  Fiyat: Geceliği ortalama 148 €’dan başlayan fiyatlarla (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Fjordcottage
  Özellikler: 
  Wi-Fi, ortak mutfak, ortak banyo
  Fiyat: Geceliği ortalama 294 €’dan başlayan fiyatlarla  (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • VisitHOMES
  Özellikler: 
  Wi-Fi, ortak banyo, ortak mutfak
  Fiyat: Geceliği 80 € – 107 € arasında (Standart odalar için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  VisitHOMES

Faroe Adaları'nda bölgelere göre konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Faroe Adaları Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Faroe Adaları otellerini görmek için tıklayın.

Faroe Adaları Otelleri

Faroe Adaları, Atlantik’in yeni gözde turistik yerlerinden biri. Oldukça sessiz, dingin ve sakin bir yer. Adaya Keçi Adası da deniyor. Bunun sebebi ise koyun ve keçi sayısının yaşayan insan sayısından bir hayli fazla olması. Adaların başkenti, Streymoy Adası’nda bulunan Torshavn şehri. Bu şehirde Tarih Müzesi’ni ve Manastır’ı gezebilirsiniz. Ada genelinde birkaç küçük köy ve yerleşim alanı da bulunuyor. İrili ufaklı birçok adadan oluşan bu bölgede yerleşim alanı olmayan adacıklar da mevcut. Bu bölgelere dilerseniz tekne ile seyahat edebilirsiniz. Fugloy Adası’nda da eşsiz uçurumların keyfini sürebilirsiniz. 

Adalarda genel olarak balıkçılık yapılmakta. Siz de dilerseniz bu aktivitelere katılabilir, binicilik yapabilir, uzun ve büyüleyici yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Faroe Adaları otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Faroe Adaları Şehir İçi Ulaşım

Faroe Adaları’nda toplu taşıma, taksi ve araba kiralama gibi ulaşım hizmetleri sunulmaktadır. Adada karayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Kış aylarında ulaşımda aktif olarak helikopterler devreye girer. Bununla birlikte ada genelinde bisiklet, motosiklet ve ATV kiralayabilir, dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.

Otobüs ve Feribot

Adada, Strandfaraskip Landsins tarafından faaliyet gösteren gelişmiş bir otobüs (mavi otobüs) ağı mevcuttur. Kasabalar ve köyler arası otobüs ve feribot ile hizmet veren toplu taşıma adanın ana ulaşımını sağlamaktadır. Strandfaraskip Landsins’in seyehat kartları ile 4 günden 7 güne kadar otobüs ve feribotlardan sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz. Duraklarda yer alan zaman göstergeleri ve rota planları turistler için tekrar düzenlenmiştir. Toplu taşımadan 7 yaşından küçükler ve öğrenciler, öğrenci kimlikleri ile ücretsiz olarak yararlanabilir.

 
Tórshavn Yerel Otobüsler

Başkent Tórshavn ayrıca yerel kırmızı renkli otobüslere sahiptir. Bu otobüsler özellikle turistik yerlere ulaşımda hizmet vermektedir ve tamamen bedavadır.
 
Faroe Adaları tolu taşıma ağ haritası için tıklayın.
 
 
Havalimanından Ulaşım:

Faroe Adaları’nın havalimanı Vágar Airport’dur. Sivil uçuşların gerçekleştiği bu havalimanı Atlantic Airways kontrolündedir. Havalimanından başkent Tórshavn’a günde 10 kez otobüs seferi düzenlenmektedir. Havalimanından şehre ulaşım yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Havalimanı Tórshavn’a 49 km uzaklıktadır bu yolda 4.9 km uzunluğunda “Vágatunnilin” tüneli vardır.
 

Faroe Adaları Gezilecek Yerler

Faroe Adaları doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Alabildiğince uzanan yeşil yamaçlar, huzur verici bir güzelliğin parçası olmaktadır. Başkent Tórshavn dünyanın en küçük başkenti olsa da büyük bir şehirde olan hemen her nimete sahiptir. Faroe Adaları doğa ve kültür aşıkları için eşsiz bir konumdadır. Buradaki zor şartlar buranın korunması için avantaj sağlamıştır. İnsanoğlunun bu adayı yerelleştirememesi onun kusursuz güzelliğini günümüze kadar getirmiştir.

Faroe Adaları Gezilecek Yerler

Faroe Adaları'nda yürüyüş, tekne turları, yol gezileri gibi çeşitli aktivitelerde bulunabilir, Føroya Fornminnissavn, Kirkjubøur, Listasavn Føroya ve Vestmanna Kuş Kayalıkları gibi yerleri gezebilirsiniz.

Detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Faroe Adaları Gece Hayatı

Dünyanın en küçük başkentinde birkaç tane gece kulübü bulunmaktadır. Faroe insanı cuma, cumartesi ve perşembe günleri dışarı çıkmaya meyillidir. Norma zamanda başkent Torshavn’da gece 00.00’da yahut daha evvel tüm gece kulüpleri boşalır. Burada insanlar genellikle iş çıkışı eve gitmeden önce arkadaşları ile beraber birkaç yudum içmek için barlara ve publara uğrar. Çoğu bar gece kulüplerinden sonra gece 04.00’e kadar açıktır. Bununla birlikte geceleri de hizmet veren bazı pizzacı ve sosisçi dükkânlar da bulunmaktadır.

Faroe Adaları Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 3oC
  • Şub 3oC
  • Mar 3oC
  • Nis 5oC
  • May 7oC
  • Haz 8oC
  • Tem 10oC
  • Agu 11oC
  • Eyl 8oC
  • Eki 7oC
  • Kas 5oC
  • Ara 3oC

Kısa Kısa

Ülke: Faroe Adaları
Nüfus: 49,709
Resmi Dil: Faroece, Danca
Para Birimi: Faroe Kronu (DKK)
İklim: Okyanus İklimi
Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün