Google+

Arama formu

Agadir’de Gezilecek Yerler

Agadir şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Villa du Souss Eco-Lodge, Maison Marocaine, Ôsidi güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Studio deluxe in Agadir, Holidays In Agadir, Marina Apartment Agadir. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz VILLA CHARAF BOUGAINVILLIER, MOUZINAT, Maria. gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tamraght Surf Hostel, Nomad Surf House, Crocro Surf House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Agadir aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Büyük bir liman kenti olmasının da etkisiyle Fas’taki pek çok şehirden farklı olan Agadir, hem ticari hem de turistik anlamda kalabalık bir yerdir. 1960 yılında yaşanan deprem sebebiyle büyük bir bölümü hasara uğramış olsa da, tarihi anlamdaki yapıtları ve mimarisiyle dikkat çekmektedir.

Marina

Marina

Şehrin yeni etkinlik alanı, plaj ve ticari liman arasında inşa edilen milyar dirhemlik marinadır. Konaklama imkânı da bulunan marinada keyifli yürüyüşler yapmak, kafe, restoranlarda yemek yemek ve tekne turuna çıkmak mümkün.

Mémoire d’Agadir

Mémoire d’Agadir

Şehrin bu küçük müzesi, Jardin de Olhao’nun güneybatısında yer almaktadır. Girişi ise parkın dışında bulunabilir. 1960 yılında yaşanan büyük depreme ithaf edilen müzede Agadir’in 1920’lerden günümüze kadar olan ilginç fotoğrafları ve depremin etkileri görülebilir.

Kasbah

Kasbah

“Kasbah”, Kuzey Afrika kentlerinde Arap mahallelerine verilen isimdir. Agadir’deki kasbah ise şehir merkezinin 7 kilometre kuzey batısındaki bir tepede yer alır. 1960 depreminde hasar almayan ender yapılardan biridir. 1541 yılında inşa edilen ve 1740’larda yenilenen kasbah, ziyaret edildiğinde harika bir şehir manzarası sunar.

Musée du Patrimoine Amazigh

Musée du Patrimoine Amazigh

Berberilere ait mücevher ya da el işi gibi eserlerin görülebildiği müzede Berberilerin kültürel ve dini yaşantılarına dair detaylı bilgiler edinmek mümkündür.

Agadir’de görülmesi gereken diğer yerler

Agadir’de görülmesi gereken diğer yerler

Palm Plajı, Ancienne Talborjt, Jardin de Olhao, Vallee des Oiseaux.