Google+

DANİMARKA'DA GİDİLMESİ GEREKEN ŞEHİRLER

70818 Eki 2017Gezi Notu
gezgincaglagezgincaglaGezgin18 Eki 20177080 Yorum

İskandinavya bölgesinin tam başlangıcında bulunan Danimarka, tarih boyunca cesur Viking savaşçılarıyla anılmıştır. Şu an ise ülkede savaştan hiçbir eser yok. Asayiş olaylarının çok az yaşandığı Danimarka’daki insanlar huzur içinde hayatlarına devam ediyor. Oldukça yenilikçi ve sıradışı mimari eserleri bünyesinde barındıran Danimarka’nın balıkçı köylerinde ta Viking döneminden kalma yapılarla karşılaşabilmeniz bile mümkün.

Andersen’den Masallar’ı hatırlamayanınız var mı? Çocukların hayalgücünü perçinleyen bu kitabın yazarı Hans Christian Andersen’in memleketi Danimarka’dır. Bu yazara ilham veren devasa saray ve kaleleri Danimarka’da ziyaret edebilir, aşağıda listelediğimiz şehirlerdeki muhteşem turistik noktalarda da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Danimarka

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Kopenhag

Çoğu gezgin Danimarka’yı gezmeye ilk olarak Kopenhag’dan başlar. Ne de olsa bu şehir ülkenin başkenti ve merkezi konumundadır. Önceleri Vikingler tarafından balıkçı şehri olarak kullanılan bölge, bugün ülkenin kültürel ve finansal merkezi olmuş durumda. İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen tematik parkı Tivoli Bahçeleri ve Hans Christian Andersen’in masalından esinlenerek tasarlanan Küçük Deniz Kızı Heykeli’ni Kopenhag’da bulabilirsiniz.

Danimarka-1

Arhus

330 binlik nüfusuyla Arhus, Danimarka’nın en büyük ikinci şehridir. Asırlar boyunca ülkenin ticaret merkezi olarak kullanılmasına rağmen günümüzde daha çok müzik etkinlikleri için ziyaretçilerin akınına uğruyor. 2017 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehirde Viking dönemlerinden kalma yapılar günümüze ulaşmayı başarmış bulunuyor.

Danimarka-2


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Odense

İskandinav mitolojisindeki tanrılardan Odin’in kutsal mabedi olarak da bilinen Odense, ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen’in doğum yeri ve çocukluğunu geçirdiği şehir olma özelliğine de sahiptir. Bu yüzden şehrin birçok noktasında Andersen’in heykel ve anıtlarına denk gelebilmeniz mümkündür. Danimarka’nın en büyük üçüncü şehrinde ülkenin en eski sanat müzesi ve çeşitli katedraller de ziyaret edilebilir.

Danimarka-3

Bornholm

Cam ve toprak çömlekten yapılan el emeği yöresel ürünleriyle turistleri cezbeden Bornholm, İsveç ve Polonya sahillerine çok yakın bir adadır. Toplam dört adet kiliseye ev sahipliği yapan şehrin yel değirmenleri de çok tatlı!

Danimarka-4

Skagen

Her yıl 2 milyon turist, Danimarka’nın en kuzeyinde yer alan Skagen şehrini ziyaret ediyor. Ülkenin en büyük balıkçılık merkezi olma özelliğini de taşıyan Skagen’de göz alıcı manzaraları doyasıya seyredebilirsiniz.
 

http://gezginkafa.com/danimarkada-gezilebilecek-en-guzel-yerler.html

Danimarka şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Aarhus Özel Yürüyüş Turu (247.16 €), Aarhus Küçük Grup Yürüyüş Turu (49.43 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar