Google+

Arama formu

Nantes Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nantes şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chambres Zola, Les Biches, Abel Zen Gay House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 18 Crebillon, Bel appartements t2 calme et lumineux, proche de tout., Agora Mijo Chambre d'Hôtes. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Le Prestige, Studio belle vue,parking privé gratuit, T2 de charme hyper centre,parking privé gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Studio Centre Ville, Studio Hyper Centre, Maisonnette rénovée - Ligne direct Centre/Gare/Ecole tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nantes aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nantes, Fransa’nın batısında, Loire Nehri üzerinde konumlanır. Ülkenin en büyük altıncı kenti ve Pays de la Loire bölgesinin başkentidir.


Nantes Turları

Nantes Hakkında Bilinmesi Gerekenler
ewtec.org

Fransa’nın batısında konumlanan Nantes, Fransa’nın en büyük akarsularından Loire Irmağı üzerinde kurulmuştur. Şehir, Pays de la Loire bölgesine başkentlik yapar ve 284.970 nüfusu ile ülkenin en büyük altıncı şehridir. 

Geniş yeşil alanlara ve büyük parklara sahip şehir, 2004 yılında Times tarafından “Avrupa’nın En Yaşanılır Kenti” olarak gösterilmiştir. 2010 yılında “Dünyanın En Yenilikçi Şehirleri” sıralamasında dünya çapında 36., Fransa’da ise Paris, Lyon ve Strazburg’dan sonra 4. gösterilmiştir. Avrupa’nın en gelişmiş ve çevreci ulaşım sistemlerinden birine sahip olan Nantes, 2013 yılında Avrupa Komisyonu tarafından “Avrupa’nın Yeşil Başkenti” ünvanına layık görülmüştür.
Uluslarası alanda ünlü Université de Nantes’e ev sahipliği yapan Nantes, tüm şehri saran kampüsleri ile tam anlamıyla bir öğrenci kentidir ve şehirde yoğun öğrenci nüfusu bulunur.

İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük zarar gören Nantes, savaş sonrasında bağlı bulunduğu Bretonya bölgesinden ayrılmıştır. Ancak şehirde halen, Büyük Britanya’dan gelen Kelt halkı Bretonların kültüründen izler görmek mümkündür.

Tanıtıcı Video: