Grönland'da Ne Yapılır?

greenland.com

Grönland insana yaşama hissini yeniden yaşatır. Şehirlerde; ofislere, evlere, iş yerlerine, okullara, fabrikalar ve trafiğe sıkışan insan, tabiatın bu güzel diyarında özgürlüğünü ve farkındalığını yeniden kazanacaktır. Şehir hayatının verdiği umutsuzluk, karamsarlık burada bembeyaz renklerin arasında eriyip gidecektir. Grönland daha önce gittiğiniz hiçbir yere benzemez. Onun kendine has doğal bir güzelliği, zarafeti vardır. O beyazdır, bembeyaz. Ruhunuzu bu beyazlığa verin ve yaşama sevincinizi yüreğinizin derinliklerinde tekrar tekrar hissedin. Sevdiklerinizle veya tek başınıza yapacağınız bu gezide unutulmaz anlara tanık olacaksınız.

Köpek Kızağı

greenland.com

Grönland’da farklı bir deneyimi tecrübe edebilirsiniz. Karla kaplı bu adada çocukluğunuza geri götürecek harika bir aktivite. Ancak bu sefer her zamankinden daha hızlı ve daha uzun. Kilometrelerce yolu kar köpekleri öncülüğünde kızağınızla aşın.  Burada kar köpeklerinin birbirleriyle uyumu sizi şaşırtmasın. Onlar dostluğu ve sadakati bir kez daha insanoğluna gösteriyor.

Kar Motosikleti


greenland.com

Grönland’da en sevilen aktivitelerden biri, kar motosikletinizle karın üzerinde dans edin. Alabildiğince geniş bir alanda sınırları zorlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla yarış yapabilirsiniz. Grönland’da yıl boyunca kar motosikletleriyle eğlencenin tadını çıkarın.

Doğa Yürüyüşü


greenland.com

Grönland doğa yürüyüşleri için en güzel yerlerden biridir. İnsanoğlunun etkisinin en az olduğu alanlardan biri olan bu coğrafyada ağaç yoktur. Bitki de yoktur. Karstik bir doğada alabildiğince uzun görüş alanı. Grönland da 300-1300 metre aralığında dağ tırmanışları turlarına katılabilirsiniz.

​Kayak Turu


greenland.com

Grönland’da kayak için birçok uygun alan bulunmaktadır. Deneyimli olmanıza da gerek yok bununla ilgili eğitimler de mevcuttur. Grönland dağlarında adrenalin dolu bir aktivite sizi bekliyor. Kayaklarınızı alın ve tura başlayın.  

 
 Heliski

greenland.com

Heliski, Grönland’da tutkuyla yapacağınız keyifli bir aktivite. Helikopterlerle dağ zirvelerine bırakılan ekip macera dolu bir iniş performansı gösteriyor. Kalp atışınızı hızlandıracak bu macerayı deneyimleyebilirsiniz.

Kuzey Işıkları


greenland.com

Kuzey ışıkları yeryüzündeki en renkli gösterilerden biridir. Doğanın bu büyülü güzelliğine Grönland’da tanıklık edebilirsiniz. Kuzey ışıklarının gökyüzündeki dansı size ve sevdiklerinize unutulmayacak bir anı yaşatacaktır.

Diğer Aktiviteler

  • Buzdağları
  • Vahşi Doğa Turu
  • Balina
  • Grönland Uçak Turları
  • Nehir Balıkçılığı
  • Inuit Kültürü
  • Norse Kültürü
  • Müzeler