Johannesburg’a Ne Zaman Gidilir?

Öncelikle şehrin hava durumundan bahsetmek gerekirse, Güney yarımkürede yaz aylarının aralık – ocak - şubat olduğu unutulmamalıdır. Yaz aylarında genelde bu şehre çok fazla ziyaretçi gelmesinden dolayı zaten kalabalık olan şehir daha da yoğun bir hal alır. Kalabalığın artmasıyla birlikte konaklama, yeme içme gibi aktivitelerin de fiyatları artacağı için yaz aylarında bu şehre gidilmesi tavsiye edilmez.

Yoğun kalabalıkla birlikle ılıman iklimden ötürü yağışların da azaldığı mart – nisan - mayıs veya eylül – ekim - kasım ayları bu şehir ziyareti için uygun olacaktır. mart - mayıs arası ve eylül- kasım arası sıcaklıklar 19 - 24 derece arasında hemen hemen aynı olacaktır.

Ayrıca bu şehirde sonbahar zamanında yani mart – nisan - mayıs aylarında FNB Dance Umbrella ve Rand Show gibi iki ayrı etkinlik düzenlenir. Eğer bu şehre sonbaharda gelirseniz 1989 yılından beri düzenlenen ve 1 ay süren uluslararası çağdaş dans gösterilerini izleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer ilkbahar döneminde gitme fırsatı yakalayabilirseniz de birbirinden çeşitli etkinliklere sahip olan Arts Alive ve Standard Bank Joy of Jazz Festival gibi iki önemli festivale de katılabilirsiniz. 25 yıldır süren bu festivallere katıldığınızda da Güney Afrika kültürünü yakından takip edip, kültürel mirasların korunduğu ve yaşatılmaya çalışıldığı çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Johannesburg şehrine hangi tarihlerde giderseniz gidin, şehrin büyük bir güvenlik problemi olduğunu aklınızdan çıkarmayın.