Google+

Arama formu

Gwangju Mutfağı

Gwangju Mutfağı

Gwangju şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Panda Guesthouse, Oasita Hostel, Hanam 1st Business Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Joa Guesthouse, Firenze Tourist Hotel, Venture Business Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Gwangju Backpackers, The Baenang House, Gwangju Songjeong station Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gwangju aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Gwangju mutfağının en önemli özelliği zengin ve gösterişli olmasıdır. Joseon Hanedanlığı’nın soylu sınıfı olan Yangbanların eşsiz aşçılık geleneğini günümüze kadar sürdürmüştür. ‘Kore’nin ekmek sepeti’ olarak bilinen Güney Jeolla Eyaleti’nde bulunan Gwangju’da kente özgü birçok lezzet bulabilirsiniz. Eunegui adındaki ızgara yapılmış ayu balığı ve gwangyang bulgogi olarak bilinen baharatlı barbekü eti en ünlü yemeklerdendir. Honam bölgesi, bereketli toprakları sayesinde önemli bir pirinç üretim merkezidir. Pirinçle yapılan yemekler Gwangju mutfağında da önemli yer tutar. Bambuda pirincin buğulanarak hazırlandığı daetongbap en popüler yemeklerden biridir. Kentte bulunan restoranlarda Kore mutfağının yanı sıra dünya mutfağına ait yemekleri de bulmak mümkün.

Popüler Restoranlar:

Minsokchon: Kentin en popüler mekânlarından biri olan Minsokchon’da kırmızı et ve domuz eti ile ilgili her türlü sunumu bulmanız mümkün.

Bari E: İtalyan restoranlarından biri olan Bari E, pizzalarıyla ve kekleriyle ünlü bir restorandır. Ayrıca çok çeşitli sağlıklı salataları da deneyebilirsiniz.

Cheongwon Momil: Oldukça mütevazı olan bu işletmede yemekler noodle üzerine şekillenmiştir. 1960’dan beri hizmet veren Cheongwon Momil’de farklı noodle çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Sujata: Budist keşişler tarafından işletilen Sujata, dünyanın en iyi salata barını sunduklarını iddia eden bir vejetaryen restoranıdır. Yeşilin her türlüsünü burada yiyebilirsiniz.

Diğer restoranlar: Yeongmi, First Alleyway, Indy Restaurant, Tequilaz


Gwangju Turları