Google+

Arama formu

Gwangju’da Gezilecek Yerler

Gwangju’da Gezilecek Yerler

Güney Kore’nin metropollerinden biri olan Gwangju, gelişen bir gençliğe ve sanat kültürüne sahiptir. Sanat galerileri ve bienalleriyle ünlü olan kent aynı zamanda Güney Kore yakın tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. Gwangju’da tarihi ve kültürel mekânların yanı sıra, gezerken keyif alacağınız çok sayıda doğal güzellik de bulunuyor.

Görülmesi gereken diğer yerler

Gwangju şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Panda Guesthouse, Bentley Tourist Hotel, The Baenang House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Firenze Tourist Hotel, Venture Business Hotel, Athene Motel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Gwangju Songjeong station Guesthouse, New Gwangju Guesthouse, I am Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gwangju aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sajik Park, Gwangju Sanat Müzesi, Mudeungsan Dağı Ulusal Parkı, Gwangju Halk Müzesi, Jeungsimsa Tapınağı,

5.18 Anı Parkı

5.18 Anı Parkı

5.18 Anı Parkı, 18 Mayıs 1980’de gerçekleşen demokrasi ayaklanmasının anısına kurulmuştur. Bu tarihte, gösteri yapan 207 demokrasi yanlısı öğrenci askerler tarafından katledilmiştir. Bu yönüyle oldukça önemli bir tarihsel niteliğe sahip olan 5.18 Anı Parkı’nda dönemin izlerini taşıyan heykeller bulunuyor. Mutlaka görülme gereken yerlerden biri olan park, aynı zamanda Mugaksa Tapınağı’nı ve çok sayıda yürüyüş parkurunu da içinde barındırır.

Yangdong Market

Yangdong Market

Alışveriş meraklıları için mükemmel bir yer olan Yangdong Market, 1910’larda geleneksel bir pazaryeri olarak kurulmuştur. Günümüzde de aynı özelliğini koruyan Yangdong’da meyve ve sebzeden el yapımı ürünlere kadar çok sayıda ürün bulabileceğiniz yaklaşık 340 mağaza bulunuyor. Türkiye’deki çarşılara çok benzeyen Yangdong Market, hediyelik eşya almak ve Kore alışveriş hayatını deneyimlemek için oldukça ideal yerlerden biri.

Gwangju Sanat Sokağı

Gwangju Sanat Sokağı

Gwangju’daki geleneksel sanatın gelişimine dikkat çeken Gwangju Sanat Sokağı’nda çok sayıda sergi bulunuyor. Kore güzel sanatının resim, seramik, yazı ve endüstriyel sanat gibi ögelerini barındıran sokak, 300 metre uzunluğundadır. Cumartesi günleri ülkenin her yerinden gelen insanlar, burada eski kaligrafi malzemelerini, bozuk para koleksiyonlarını ve çini eşyalarını sergiler. Kore sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz sanat sokağında birbirinden ilginç sergileri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Gwangjuho Ekolojik Göl Parkı

Gwangjuho Ekolojik Göl Parkı

Özelleşmiş birçok alana sahip olan Gwangjuho Ekolojik Göl Parkı’nda doğal gözlem merkezi, ekolojik deneyim merkezi gibi bölümler bulunuyor. Çiçek bölgesinde açelya, hor çiçeği, zakkum ve ortanca otu gibi 170 binden fazla yabani çiçeği görebileceğiniz parkta, üç bin türden fazla da ağaç bulunuyor. Tam anlamıyla doğal bir yaşam alanı olan Gwangjuho’nun sulak alanlarında ise bir kuşun yumurtadan çıkışını gözlemleyebilirsiniz. Şehir merkezine 30 dakikalık mesafede bulunan parka giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Kumho Dünya Elektronik Pazarı

Kumho Dünya Elektronik Pazarı

Güney Kore, teknolojik alışverişin dünyadaki en önemli merkezlerinden biridir. Gwangju’da bulunan Kumho Dünya Elektronik Pazarı ise her katında farklı ürün bulunduran çok sayıda mağazaya sahiptir. Kameradan bilgisayara çok çeşitli ürünlerin bulunduğu Kumho’da fiyatlar genel olarak sabit değildir. Pazarlık payının da önemli yer tuttuğu alışverişlerde “Ka-Ka-Joo-Sae-Yo” ifadesini kullanarak satıcıdan size indirim yapmasını isteyebilirsiniz.