Google+

Arama formu

Bombay Şehir İçi Ulaşım

Bombay Şehir İçi Ulaşım

Bombay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ferreira House, BSS - Pluto near IIT Powai, Raj Regency güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Two Bedroom Apartment in City Centre, Villa 408: Dr.Wade's Villa., Nap On Map Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz OYO 35964 Aviva Lite, OYO 42079 Hotel Bkc Inn Deluxe, Palette - Monteria Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Care Dormitory, sakinakadormitory, KC Dormitory Mumbai tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bombay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bombay’da şehir içi ulaşım taksi, otobüs ve tren ile sağlanmaktadır. Şehirde turistler açısından yoğun bir yönlendirme çalışması yapılmadığından bu toplu taşıma araçlarını anlamakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Fakat yine de turistlerin şehirde dolaşırken kullanabilecekleri en ideal toplu taşıma araçları otobüs ve trendir.

Bombay, Hindistan’daki en iyi otobüs ağına sahip şehirlerden birisidir. Bombay’da şehir içi ulaşım BEST yerel hizmetleri tarafından sağlanmaktadır. Genelde her saat sıklıkla bulabileceğiniz otobüslerin çalışma saatleri ise 05.00 - 24.00 arasındadır. Otobüsleri bütün gün boyunca kullanmak isteyenler için tavsiyemiz gün boyunca kullanabilecekleri biletleri almaları. Bu bilet ücreti ise 70 rupi olarak belirlenmiştir.

Şehrin en çok kullanılan diğer toplu taşıma aracı ise trendir. Toplam 3 hattın bulunduğu Bombay tren sisteminde birçok farklı yere ulaşımınızı kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu tren hatlarının isimleri ise şu şekildedir: Western Line, Central Main Line, ve Harbour Line. Tren hatları çok karmaşık bir yapıya sahip olmadığı için oldukça rahat bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm gün geçerli bilet sistemini 160 rupi karşılığında satın alırsanız, gün içinde trenle sınırsızca seyahat edebilirsiniz.

Bombay’da kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım alternatifi ise taksilerdir. Bombay’da taksi ücretleri oldukça düşüktür. Fakat bazı taksicilerin sizden çok yüksek fiyatlar talep etmeleri de mümkündür. Bu yüzden taksiye binmeden önce pazarlık yapmanızda fayda vardır. Taksilerin açılış ücreti 22 rupi’dir ve kilometre başına 18 rupi yazmaktadır. Bu hesaplamadan yola çıkarsanız sizden fazla ücret talep etmelerini önleyebilirsiniz. Havalimanından taksi ile şehir merkezi arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Yaklaşık 170 rupi olan bu iki mesafe arasındaki ücreti, dileyenler havalimanı ofisinden peşin ödeme seçeneği ile de ödeyebilirler.


Bombay Turları