Google+

Arama formu

Bombay’a Ne Zaman Gidilir?

Bombay’a Ne Zaman Gidilir?

Bombay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ferreira House, BSS - Pluto near IIT Powai, Raj Regency güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri SAHIB'S HOMESTAY SOLITAIRE, Two Bedroom Apartment in City Centre, Villa 408: Dr.Wade's Villa.. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz OYO 35964 Aviva Lite, OYO 42079 Hotel Bkc Inn Deluxe, Palette - Monteria Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Care Dormitory, sakinakadormitory, KC Dormitory Mumbai tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bombay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bombay iklimi muson iklimine sahiptir. Kış aylarında yeterli yağış görülmeyen Bombay’da, ortalama yıllık yağış miktarı 2.386 milimetre/karedir. Bombay’ın yıllık sıcaklık ortalaması ise 26 santigrat civarlarındadır. Bombay’da haziran - eylül arasında muson yağışları görülmektedir. Yılın en kurak ve yağışlı ayı arasındaki yağış miktarı 835 milimetre/karedir.

Ortalama en yüksek sıcaklık 30 derece, en düşük sıcaklık ise 18 derecedir. Ülkenin kuzeyinde yer alan şehirde coğrafi konumu itibari ile ocak ayında soğuk günlerin yaşadığı görülmektedir. Mayıs ise şehirde görülen en yüksek sıcaklıkların olduğu aydır. Bu dönemde sıcaklıklar yaklaşık olarak 30 derece civarlarına kadar çıkmaktadır. Yaz ve sonbahar ayları ise genellikle yağışlı geçmektedir.

Bombay’a gitmek isteyenler için ideal dönem ekim, kasım, aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklığı 18 - 26 derece civarlarında değişkenlik göstermektedir. Her dönem yoğun turist alan Bombay, bu aylarda yaz aylarına göre biraz daha kalabalık olabilmektedir. Yaz ayları içerisinde en fazla yağışın görüldüğü dönem ise temmuz ayıdır. Bu dönemde şiddetli görülen yağışın etkileri ziyaretçilerin planlarını sekteye uğratabilmektedir.

Bombay’a yazın gitmek isteyen ziyaretçiler için tavsiyemiz yine de gezi planlarını yapmadan önce hava durumunu kontrol etmeleri ve ona göre hazırlık yapmalarıdır. Çünkü hiç beklenmedik bir an da güneşli bir günün ardından Bombay’da yazın yoğun yağışlar görülebilmektedir. Bu yüzden yağış sever ziyaretçiler için önerimiz yanlarında muhakkak şemsiye bulundurmaları yönünde olacaktır.


Bombay Turları