Glasgow’da Gece Hayatı


 

Glasgow, gerçekten de dünyanın övülmeyi hak eden gece hayatlarından birine sahip, yirmi dört saat yaşayan bir şehirdir. Ziyaretçilerinin zevki ne yönde olursa olsun, ona göre bir eğlence anlayışı sunan Glasgow’da masa tenisi tutkunlarından Taylor Swift fanatiklerine, kadar herkese hitap eden bir mekan bulmak mümkündür. Özellikle aynı gece kulüplerinden sıkıldıysanız ve farklı bir şehir arayışındaysanız, Glasgow arayışlarınıza cevap verecektir.

Ping: Kendinizi bu mekanda buluverirseniz, gece boyunca zekanızı ve becerilerinizi sergileyebileceğiniz bu mekanda Pazartesi gecelerinizi geçirebilirsiniz. Mekanda ayrıca Salı geceleri ilginç kokteyller hazırlanırken, çok sayıda etkinlik düzenlenmektedir. Evet, İskoçya’da belli günlerde farklı alternatiflerle sizi şaşırtacak mekanlara hazır olmanız gerekiyor.

All the Young Nudes: Kendinizi bir sonraki Van Gogh kadar yetenekli görüyorsanız, şehirde çizim yeteneğinizi denemeye ne dersiniz? Her Salı, Glasgow’da haftalık çizim kulübü kapılarını misafirlerine açıyor. Üç yaşam modeli gece boyunca değişen uzunluklarla misafirleri eğlendirir. Oturumlarda müzk genellikle 9 civarında başlamaktadır. Çizim yapmak istemeseniz de bu farklı ortamda iyi bir koltukta vakit geçirmek isterseniz biletinizi 5 pound karşılığında peşin olarak alabilir ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.

Sloans' Friday Night Ceilidh: Cuma akşamınızı Sloanlar'ın haftalık ceilidh gecesiyle geleneksel İskoç tarzında yaşayabilirsiniz. Chitterybite'nin müziğiyle, çok lüks bir balo salonunda harika danslar edebilir ya da dans edenleri müzik eşliğinde izleyerek İskoç kültürünü yaşayabilirsiniz.Biletler; öğrenciler veya daha büyük gruplar için 8-10 pound arasındadır. Ayrıca dilerseniz 30 pound civarında bir ödemeyle de burada güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Wild Cabaret: 2012 yılından bu yana açılan Wild Cabaret, iyi yemek, iyi hazırlanmış içecekler ve muhteşem eğlencenin buluştuğu yerdir. Çarşamba Kitsch Kabaret akşamındaa ya da düzenli olarak organize edilen Cuma / Cumartesi olayı olarak da bilinrn The Big Show'a katılıp eğlenmek için rezervasyon yapmayı unutmamalısınız.

Swing: Her Cuma ve Cumartesi gecesi Swing kapılarını halka açar ve havada akrobasi, dans ve performans gösterileri ile göz kamaştırıcı canlı caz ve blues ile ruhunuzu dinlendirir. Bu mekana girebilmek için rezervasyonlu olarak 10 poun ödeme yapmanız gerekecektir.

Hummingbird Karaoke: Karaoke yapmayı seviyorsanız, kimsenin sizi tanımadığı bu mekanda, isterseniz tek isterseniz grup arkadaşlarınızla bir karaoke odası kiralayarak oldukça eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Shout Bamalama: 50'li ve 60'lı yaşlardaki Soul, R & B'yi ve rock'n'roll'ı ön plana getiren, Glasgow'un en uzun süren klasik gece kulübüdür. Her ayın ilk cumartesi günü düzenleniyor. 11: 00'den 3'e kadar açık olan biletler, ucuz ve neşeli dans pistinde her zaman hızlı doluluk sağlıyor. Kesinlikle dans ayakkabılarınız için.

Pretty Ugly Club: 2005 yılından beri sürmekte olmasına rağmen, Glasgow'un en iyi korunan sırlarından biridir. Her ayın ikinci Cumartesi günü ücretsiz gidilen bu yerde müziğe ve diskoya doyabilirsiniz. Biletler öğrenci ve yetişkinlere göre değişkenlik göstermekle beraber, 5 ya da 6 pounda gecenizi 00.00 itibariyle burada geçirebilirsiniz.

Club Noir: Dünyanın en büyük Burlesque kulübü olan Club Noir, bol eğlenceli, farklı ve bol kokteylli bir gece geçirmek isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir mekandır. Çalma listesi, klasik seslerden modern dansa kadar her şeyi kapsar; eğlenceye genellikle DJ Loveless başkanlık eder.