Google+

Arama formu

Göteborg Gece Hayatı

Göteborg Gece Hayatı

Daha çok dinginlik arayan , gürültülü ortamlardan uzak insanların yaşaması için tercih edilen bir şehir olan Göteborg’ta gece eğlenceleri için pub ve gece kulübü seçenekleriniz de bulunmaktadır. Onlar da gece yarısını bir kaç saat geçtikten sonra kapanmaya başlamaktadır fakat dans edip müzik dinleyebileceğiniz, haftanın belirli günlerinde canlı müzik çalan ve tabi ki güzel bir şeyler içeceğiniz yerler hiç yok değildir. Özellikle Kungsportsavenyn Caddesi üzerine konumlanmış farklı tarzlardaki eğlence mekanlarından birinde akşamınızı geçirebilirsiniz.

Şehrin Vasastan mahallesi Göteborg Üniversitesi'nin iki kampüsüne ev sahipliği yapmaktadır ve bu nedenle canlı bir mahalledir. Bu mahallede bulunup Haga mahallesinden Avenyn mahallesine kadar uzanan Vasagatan Caddesi'nde üniversite öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği barlar bulunmaktadır. Bu çevredeki binalar genellikle 19. yüzyıl sonundan kalma eski ve taş binalardır. Binaların atmosferinde geceniz daha bir keyifli olacaktır.

Gece hayatının yoğunlaştığı bir diğer nokta ise Långgatorna mahallesi ve Järntorget Meydanı'dır. Långgatorna'da arkadaşlarınızla bir şeyler içebileceğiniz veya tiyatroya gidebileceğiniz bir bölgedir. Burada bulunan barlar ağırlıklı olarak bira satmaktadır ve Göteborg çevresinin yerel biralarını tatmak istiyorsanız bu yerler uygun tercihlerdir. Andra Långgatan Caddesi barların özellikle yoğunlaştığı yerdir. The Rover ve Ölstugan Tullen barları yöresel bira çeşitlerine ağırlık vermektedir. Aynı cadde üzerinde bulunan Kellys ve Sejdeln, uygun fiyatlı bira seçenekleri sunmaktadır.

Kungsportsavenyn de şehrin hareketli noktalarından birisidir. Burada bulunan Locatelli ve Jamesons Pub tercih edebileceğiniz mekanlardır. Jamesons Pub'da ayrıca canlı müzik de vardır. Caz sevenler ise Vasastan'da bulunan Jazzhuset'i tercih edebilirler. Şehir merkezinde bulunan gece kulübü Yaki-Da ise 18. yüzyıldan kalma bir binada bulunur. Zaman zaman İsveç ünlüleri de bu kulübü tercih etmektedir. Avenyn'de bulunan Lounge ve Peacock Dinner Club house müzik çalan gece kulüpleridir. Gretas ise hit şarkılar çalan bir gece kulübüdür ve Göteborg'daki en büyük gay kulüptür.