Brescia’da Nerede Kalınır?

brescia-3410207_960_720.jpg
 

Ulaşımın bile en rahat yolu yürüme olarak adlandırılan bu tarihi küçük yerleşim yerlerinde her nerede konaklıyor olursanız olun, otelinizden çıkıp istediğiniz yere gitmek en fazla yarım saatinizi alacaktır. Şehir oldukça küçük yapılanmasından dolayı genelde kalınacak yerler şehir merkezinde toplanmıştır. Şehrin Kuzey ve Güney bölgeleri genellikle tarihi eserlerle dolu olduğu için, tarih severler genelde bu bölgelerde konaklar. Şehrin Kuzey bölgesinde kalınırsa Roma İmparatoru Vespesian tarafından yaptırılan korint sütunlu ve en eski tapınaklardan biri olarak bilinen Kapitol Tapınağı’nın manzarasını geceleri de deneyimleyebilirsiniz. Güney bölgesinde konaklama yapılıyor ise şehirdeki en ünlü tiyatro sahnesinden, en eski basilikası ve tapınağına kadar her şeye çok yakın olabilirsiniz. Şehrin göller bölgesinde konaklama yapılır ise hem gölün eşsiz manzarasının tadını çıkarabilir hem de huzurunu yaşayabilirsiniz.

Şehir merkezinde konaklamak isteyeceğiniz birkaç otel; Novotel Brescia Due, Grazioso Trilocale Centro, Hotel Igea, Centro Paolo VI ve Eleganti Dimore şeklinde sıralanabilir. Bu bölgeden konaklamak hem her yere yakınlığından hem her yere ulaşım olması açısından oldukça avantajlıdır. Kafelerin ve restoranların çoğunlukla bu bölgede toplanması, konaklamanın en çok tercih edilen bölge olması açısından oldukça önemlidir.

Güney bölgesinde konaklamak isteyeceğiniz birkaç otel; Hotel Colombera Rossa, Primotel Brescia, Hotel Livio, Hotel Antica Fonte ve Appartemento Bresciadue şeklinde sıralanabilir. Eğer bu otellerde konaklama yapılır ise Madonna del Grazie’e, La Galleria d'Arte Moderna'ya, Santa Maria della Pace’e ve Duomo Nuovo'ya oldukça yakın olursunuz.

Kuzey bölgesinde konaklamak isteyeceğiniz birkaç otel; Villa V, Appartemento Marconi, Hotel Ambasciatori, Hotel Master ve Residanze al Parco şeklinde sıralanabilir. Eğer bu otellerde konaklama yapılır ise Brescia şehrinin tarihi merkezine yürüyerek 15 dakikada gidilebilir. Özellikle bu alandaki otellerin neredeyse yanından geçen otobüslerle de şehirde istediğiniz herhangi bir noktaya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu otellere Marconi Metro İstasyonu da oldukça yakındır.

Garda gölü bölgesinde konaklamak isteyeceğiniz birkaç otel ise Hotel Riel, Albergo la Quiete, Maison de La Lumiere, Albergo Dal Baffo, Casa Sole ve Lovely Garda göl kıyısında konaklayabileceğiniz oteller şeklinde sıralanabilir. Garda Gölünün turistik bir yapısı olmasından dolayı da bu göl çevresinde neredeyse adım başı otel bulmak mümkün. Göl çevresinde oldukça uygun fiyatlı oteller bulunacağı gibi, gölün orta kısımlarına yaklaştıkça otel fiyatları oldukça artmaktadır.

Iseo Gölü bölgesinde konaklamak isteyeceğiniz birkaç otel; Iseo Gölü Garda Gölünden görece daha az turistik sayılmasından dolayı bu bölgede Garda’ya kıyasla daha az otel bulunmaktadır. Casa al Lago, Cocca Hotel Royal Thai Spa, Locanda La Pernice, Casa del Buongiorno ve Albergo Ristorante Orazio göl çevresinde kalınabilecek otellerden birkaçıdır. Bu bölgede konaklama yapılırken daha çok SPA oteller tercih edilir. Genelde ziyaretçiler Göl çevresinin sessiz ve sakin oluşunun da katkısıyla, daha çok huzur dolmak ve dinlenebilmek için burada konaklarlar.