Google+

Arama formu

Sorrento Şehir İçi Ulaşım

Sorrento Şehir İçi Ulaşım

Sorrento şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Casamia Sorrento BB güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri La Perla, La Conca dei Sogni, Casa Bice. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sorrento Villa Sleeps 10 Pool Air Con WiFi, Maison Vittoria, Maison Chanel Luxury & Pool gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz LUXURY NAPOLITANO, Ostello Le Sirene, Ulisse Deluxe Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sorrento aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sorrento’nun merkezi oldukça küçüktür ve yürüyerek kolayca keşfedilebilir. Marina Piccola ve Marina Grande’nin çevresindeki alanlar ise merkez bölgesinin aşağısında yer almaktadır. Bu nedenle yamaçtan merkeze çıkmak için bir otobüse binmek daha uygundur. Her iki bölge de EAV ve Cooperativa Tasso otobüsleri ile merkeze bağlanmaktadır. EAV otobüsleri kırmızı ve turuncu otobüslerdir. Sita otobüslerine göre daha küçüktür. EAV otobüsleri Sorrento, Meta, Piano, Sant’Agnello ve Massa Lubrense arasında çalışmaktadır. Otobüs biletleri 1,20 euro’dur ve Circumvesuviana istasyonları ile tobacco shoplardan satın alınabilir. Biletleri otobüslere bindiğinizde satın alamazsınız. Sorrento’ya giden otobüsler genellikle 20 dakikada bir kalkarlar. Sorrentine Yarımadası’ndaki kasabalar arasında seyahat etmek için, Meta’dan Sorrento Porto’ya giden Cooperativa Tasso otobüs hattına binip Capri’ye giden feribotu yakalamalısınız.

Circumvesuviana, Napoli ilindeki kasabaları birbirine bağlayan bir demir yolu hattıdır. Bagaj bölgesi olmayan bu trenlerde genellikle ayakta kalabilirsiniz. Sorrento’dan Pompei’ye gitmenin en iyi yoludur. Hiçbir trafik olmadığı için yolculuk ortalama 30 dakika sürer. Bilet fiyatları Pompei için 2 euro, Napoli için 3,50 euro civarındadır.

Sita otobüsleri Sorrento’yu Positano, Amalfi ve Amalfi kıyısındaki diğer kasabalara bağlar. Sita otobüsleri Circumvesuviana istasyonlarından kalkar. Rota boyunca sahilin güzel manzaralarını görmek için cam kenarında oturun. Amalfi ve Sorrento arasındaki yolculuk kıvrımlı yollardan dolayı bir saatten fazla sürmektedir.

Feribotlar tüm yıl boyunca Sorrento’dan Capri ve Napoli’ye hareket etmektedir. Yaz aylarında Ischia ve Amalfi Sahili için de çeşitli seferler düzenlenir. Feribotla seyahat etmek Sorrento’yu çevreleyen bölgeleri ziyaret etmenin en rahat yoludur. Tek dezavantajı ise nispeten yüksek fiyatlarıdır. Tekne turları ve mini turlar düzenleyen bir dizi feribot şirketi de bulabilirsiniz.

*Kur fiyatları mayıs 2018 baz alınarak hesaplanmıştır.


Sorrento Turları