Google+

Osaka Festivalleri

7027 May 2017Lokasyon Detay

Osaka Festivalleri

Çok sayıda festivali ile Osaka, yılın her dönemini hareketli geçiren bir şehirdir. Osaka’ya gitmeden önce etkinlik takvimini mutlaka incelemelisiniz. Şehirde gerçekleştirilen bazı festivaller şunlardır:

Doya-Doya Festivali: 14 Ocak’ta düzenlenen bu festival eski bir Budist ritüelidir. Shitennoji Tapınağı’nda gerçekleştirilen etkinlik sırasında genç erkekler özel bir kıyafetle orta alana saçılan banknotlar için mücadele ederler. Bu mücadele sırasında da “doya-doya” derler. Yeni başlayan yılın şans getirmesi için düzenlenen bu ritüel renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Aizen Festivali: Yukata Festivali olarak da bilinmektedir. Mart ayında kutlanan bu festival sırasında geleneksel kıyafet olan Yukatalar giyilir. Aizen Myo-o adlı evlilik ve mutluluk tanrıçasına adaklar adayıp dilekler dilenir.

Tenjin Festivali (Tensjin Matsuri): Her yıl 24-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlik Tenmangu Tapınağı’nda yapılmaktadır. Sugawara Michizane adlı tanrının şerefine düzenlenen festivalde tanrıya adaklar ve iyi dilekler sunulur. Festival boyunca çeşitli gösteriler sergilenmektedir.

Osaka ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-