Jeju Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güney Kore’nin Hawaii’si Jeju, Kore'nin ilk ve tek özerk eyaletidir. Kadın, kaya ve rüzgaradayı oluşturan üç ana öğedir. Jeju, "denizin ötesindeki büyük kasaba" anlamına gelmektedir.

Otellerin, turistik bölgelerin, restoranların ve diğer bölgelerin anakara şirketler tarafından işletilmesinden dolayı adanın ana ekonomik geliri turizmdir.

Ada ziyaretçilere Halla Dağı üzerinde doğa yürüyüşü yapma, okyanus eşliğinde gündoğumu ve günbatımı izleme, ata binme ve kumlu plajlarda uzanma imkânları sunmaktadır.


 

Geleneksel kültür, genel olarak tüm Asya'da olduğu gibi Jeju'da da anaerkil kökenlidir. Bu temelden kaynaklanan, ve bazı garip vergiler nedeniyle, adada deniz ürünleri toplama rolü kadınlarındır. Kıyı şeridi etrafında "haenyon", yani "kadın dalgıçlar" adanın ikonları haline gelmiştir. Bir başka ikonik unsur ise adanın her yerinde görülen dev bazalt heykeller "dol hareubang", yani Büyük baba Heykeli’dir.

Güney Kore genel olarak oldukça güvenli bir ülke olsa da, Jeju, ülkedeki en düşük suç oranına sahip bölgedir. Ancak tüm turizm merkezlerinde olduğu gibi, yankesicilik burada da vardır, bu yüzden dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır.

Jeju Adası; Seongsan Ilchulbong Peak, Manjanggul Mağarası, Cheonjiyeon Şelalesi, Hallasan Dağı , Teddy Bear Museum, Yeomiji Botanik Bahçesi, Jeongbang Şelalesi, Yakcheonsa Tapınağı, Jusangjeolli Uçurumu, Cheonjeyeon Şelalesi, Yongduam Kayası, Jeju Folk Village Museum, Seonimgyo Köprüsü, Jungmun , Loveland gibi gezilebilecek birçok fırsat sunmaktadır.


Tanıtım Videosu: