Ottawa’da Gece Hayatı

Ottawa sahip olduğu genç nüfusu ve sunduğu sayısız imkanlarıyla hareketli bir gece hayatına sahiptir. Şehirde her daim hareket ve eğlence bulmak mümkündür. Dünyanın çeşitli şehirlerinden gelen turistleri ağırlayan Ottawa’da, her kültürden ve türden eğlence anlayışına hitap eden eğlence mekanları mevcut. Büyük gece kulüplerinden küçük publara, şarap evlerinden İskoç barlarına, tiyatrodan operaya, büyük konser salonlarından nehrin etrafında gitar çalan genç topluluklarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Şehirdeki gece hayatı sadece hafta sonu değil hafta içi de hiç hız kesmeden devam eder. Festival dönemlerinde ise sokakların ve caddelerin insanlarla dolup taştığı Ottawa kıpır kıpır bir şehirdir.

Ottawa’da bulunan en popüler barlar Westboro’da bulunan Wellington Bulvarı’nda, Elgin Caddesi’nde, Bankstown Caddesi’nde, Centratown Bölgesi’nde bulunur. Bütün bunların yanı sıra şehrin her anlamda en hareketli ve kalabalık bölgesi olan Byward Market de gece hayatının yaşandığı yerdir. Şehirde her türden eğlence anlayışına hitap eden mekanlar bulmak mümkündür. İsterseniz büyük ve kalabalık gece kulüplerinde hareketli, isterseniz nehir kıyısında sakin bir akşam geçirebilirsiniz. Ottawa nehri üzerinde bulunan Gatineau’ya küçük bir gezi yapabilirsiniz. Ottawa Nehri kıyısında bulunan barlar 02.00’de kapanmaktadır. Nehir kıyısında bulunan barlar şehir merkezinde bulunan gece kulüplerine ve barlara göre daha küçüktür. Fakat nehrin manzarası ve atmosferi ile büyüleyici bir akşam yaşayabilirsiniz.

Eğlence anlayışınız daha hareketli ve bol dans içeriyorsa büyük gece kulüplerini tercih edebilirsiniz. Ottawa’daki gece hayatının en güzel noktalarından birisi de sahip olduğu çeşitlilik. Şehirdeki eğlence mekanlarında istediğiniz temada, istediğiniz müzik türünde bar ve gece kulübü bulabilirsiniz. Örneğin Bankstown adıyla bilinen cadde üzerinde yer alan eğlence mekanlarının çoğu modern müzik yayını yapıyor. Gençler tarafından rağbet gören bu mekanlarda dünya müziğinin en güncel örneklerini dinlemeniz mümkün. Bunun yanı sıra sadece caza odaklanan eğlence mekanları da mevcut. Bunun gibi daha pek çok örnek bulmak mümkün. Ottawa eğlence mekanları sadece müzik türlerine göre değil temalarına ya da menülerine göre de çeşitlilik göstermektedir. Şehirde çok sayıda Uzak Doğu barı bulunuyor. Uzak Doğuya özgü dekoruyla, müzikleri ve içkileriyle yoğun ilgi gören bu barları ziyaret edebilirsiniz. Daha sakin bir akşam geçirmek, arkadaşlarınızla keyifli sohbetler yapmak isterseniz şarap evlerini ya da canlı müzik yapan küçük barları ziyaret edebilirsiniz.

Şehirde gece eğlencesi güneş daha batmadan başlıyor aslında. Rideau Kanalı etrafındaki çimlere uzanan gençler, şehir içindeki parklarda eğlenen insanlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar şehri hareketli tutuyor. Eğlence mekanlarının ışıl ışıl parladığı, caddelerin rengarenk olduğu Ottawa gecelerinde yürüyüş yapmak bile size keyifli anlar yaşatacaktır.

Şehirde kültürel etkinlikler de gece olunca hız kesmeden devam ediyor. Çok sayıda tiyatro ve konser salonuna sahip olan Ottawa’da zevkinize göre bir etkinliğe denk gelmemek imkan dahilinde değil. Neredeyse hiç uyumayan Ottawa’da gece geç saatlere kadar caddelerde güvenle dolaşabilirsiniz.