Google+

Arama formu

Vancouver’a Ne Zaman Gidilir?

Vancouver’a Ne Zaman Gidilir?

Vancouver şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Sun House, Ocean View House 苏格兰风情海景度假屋, Mike's Luxury House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Beautiful, Quiet 3BR in Posh Kitsilano, Modern Luxurious Escape in the Heart of Vancouver, Vancouver Cozy House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy Penthouse Suite with Views, Vancouver West 22nd Home, frank's rental gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz C&N Backpackers Central Station, C&N Backpackers Hostel Vancouver, Academy House Gastown tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Vancouver aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Vancouver iklimi her ne kadar soğuk olarak bilinse de sıcak günleri de oldukça fazladır. Vancouver iklimine baktığımız zaman bölgede ılıman bir iklimin olduğunu söylememiz mümkündür. Kanada’nın Victoria şehri hariç çoğu bölgelerde palmiyeler dahi yetişmektedir. Bu da aslında sıcaklık etkisinin ne kadar fazla olduğunu göstermektedir.

Ortalama en yüksek sıcaklık 25 santigrat, en düşük sıcaklık ise 1 santigrattır. Kış aylarında oldukça soğuk bir iklim gözlemlenen şehirde, yaz ayları da oldukça sıcak ve serin geçmektedir. Dağlık kesimlerdeki yerleşim yerlerinde ise genellikle soğuk ve dondurucu bir iklim görülmektedir. Yazın gelişi ile beraber canlanan şehir, genellikle ilk zamanlar bulutlu bir havanın etkisi altına girmektedir. Fakat temmuz ve ağustos aylarında oldukça sıcak bir dönem geçmektedir.

Vancouver’da yaz ayları bunaltıcı bir etkiye sahip değildir. Genellikle 24 – 25 santigrat civarında seyreden hava sıcaklıkları sizleri çok sıkmadan, gezinizin doyasıya tadını çıkarabilmenize yardımcı olmaktadır. Vancouver iklimi genel olarak tanımlanamaz bir iklime sahip olarak bilinmektedir çünkü her mevsimde beklenmedik hava değişimlerinin görülmesi, havayı tahmin etme olasılığını da azaltmaktadır.

Yaz ayları dışında Vancouver, büyük oranda yağış almaktadır. Aşırı şiddetli yağışların gerçekleştiği bahar dönemleri bu dönem içinde gezi yapacak kişiler için de dikkatli olmayı gerektiriyor. Vancouver iklimi genel olarak güney İngiltere ve Seattle bölgelerinin iklimine oldukça benzemektedir. Gideceğiniz döneme göre hazırlık yapmanızı ve aşırı yağışlar için yanınızda muhakkak şemsiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.


Vancouver Turları