Vancouver’a Ne Zaman Gidilir?

vancouver-2581440_960_720.jpg

Vancouver iklimi her ne kadar soğuk olarak bilinse de sıcak günleri de oldukça fazladır. Vancouver iklimine baktığımız zaman bölgede ılıman bir iklimin olduğunu söylememiz mümkündür. Kanada’nın Victoria şehri hariç çoğu bölgelerde palmiyeler dahi yetişmektedir. Bu da aslında sıcaklık etkisinin ne kadar fazla olduğunu göstermektedir.

Ortalama en yüksek sıcaklık 25 santigrat, en düşük sıcaklık ise 1 santigrattır. Kış aylarında oldukça soğuk bir iklim gözlemlenen şehirde, yaz ayları da oldukça sıcak ve serin geçmektedir. Dağlık kesimlerdeki yerleşim yerlerinde ise genellikle soğuk ve dondurucu bir iklim görülmektedir. Yazın gelişi ile beraber canlanan şehir, genellikle ilk zamanlar bulutlu bir havanın etkisi altına girmektedir. Fakat temmuz ve ağustos aylarında oldukça sıcak bir dönem geçmektedir.

Vancouver’da yaz ayları bunaltıcı bir etkiye sahip değildir. Genellikle 24 – 25 santigrat civarında seyreden hava sıcaklıkları sizleri çok sıkmadan, gezinizin doyasıya tadını çıkarabilmenize yardımcı olmaktadır. Vancouver iklimi genel olarak tanımlanamaz bir iklime sahip olarak bilinmektedir çünkü her mevsimde beklenmedik hava değişimlerinin görülmesi, havayı tahmin etme olasılığını da azaltmaktadır.

Yaz ayları dışında Vancouver, büyük oranda yağış almaktadır. Aşırı şiddetli yağışların gerçekleştiği bahar dönemleri bu dönem içinde gezi yapacak kişiler için de dikkatli olmayı gerektiriyor. Vancouver iklimi genel olarak güney İngiltere ve Seattle bölgelerinin iklimine oldukça benzemektedir. Gideceğiniz döneme göre hazırlık yapmanızı ve aşırı yağışlar için yanınızda muhakkak şemsiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.