Brazzaville Festivalleri

people-3337469_960_720.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Brazzaville hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Tazama Film Festivali: Tazama Film Festivali, her yıl 6-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir. Festivale birçok ünlü isim ve film sever kişiler gelmektedir. Hem ulusal hem de uluslararası birçok filmi bu festivalde izleyebilirsiniz.

Feux de Brazza Festivali: Her yıl mayıs ayında gerçekleşen bu festival uluslararası müzik festivali olarak bilinmektedir. Şehrin merkezinde ve belirli yerlerinde konser alanları kurulmakta ve harika bir müzik şöleni düzenlenmektedir. Bu festivalde sınırsız alkol ve eğlence sizler için sunulmaktadır.

Fespam Festivali: Her yıl temmuz ayında gerçekleşen bu festival müzik festivali olarak bilinmektedir. Kongo halkı eğlenmeye düşkün olduğu için sık sık müzik festivalleri düzenlemekte ve şehri renkli bir yapıya büründürmektedir. Bir kültür kutlaması olarak bilinen festival, oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.