thefulllane.com

Melekler Şehri” Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan ve New York şehrinden sonraki en büyük şehridir.
1781 yılında keşfedilen şehir, günümüzde ABD’nin en hareketli metropolü haline gelmiştir. Ev sahipliği yaptığı Hollywood, Disneyland, USC School of Cinematic Arts gibi yapılar ve zengin kültürel aktiviteleri ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmektedir. Oyuncular, yazarlar ve sanatçıların sıklıkla tercih ettiği özgün adıyla “Melekler Şehri”, “Kreatif Başkent” olarak da anılır. Turistlerin rüyalarını süsleyen Los Angeles, siren sesi kesilmeyen caddeleri ve ucu bucağı olmayan dinamik yapısıyla ziyaretçilerine gerçek bir Amerikan şehrinde olduklarını hissettirmektedir.
1800’lü yıllarda Los Angeles, petrol yataklarının ve altın madenlerinin keşfedilmesi ile hızlı bir gelişim geçirmiş, tabii güzellikleri ve harikulade iklimi ile en çekici gezi rotalarından biri olmaya başlamıştır. 1902’de ilk sinema salonunun burada açılmasıyla New York’un Broadway’ine yepyeni bir alternatif ortaya çıkarmış, ABD’nin sanat ve eğlence merkezi haline gelmiştir.

Tanıtım Videosu: