Lyon İçi Ulaşım

Gezilmesi gereken noktaları yürüyerek keşfedebilirsiniz. Ulaşım ağı gelişmiş olduğundan bu noktada da sıkıntı yaşamayacağınız kentte metro ve otobüslerle de her yere ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda tramvay ve füniküler gibi ulaşım alternatfileri de vardır.

Tek kullanımlık metro biletini 1.80 Euro’ya, otobüs biletini 2 Euro’ya satın alarak kullanmadan önce damgalatmayı unutmamalısınız. Ulaşım araçlarının tümünü gün boyu kullanabileceğiniz tek bilet kolaylığı vardır ve fiyatı 5.5 Euro’dur.

Ayrıca bisiklet kullanımı şehir popüler ulaşım şekillerindendir. İstediğiniz istasyonda alıp istediğiniz istasyonda bırakabileceğiniz Velo’v adında bisiklet istasyonları her yerde mevcuttur ve dilerseniz ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım
Lyon’da şehir merkezinin doğusunda yaklaşık 25 km uzağında ismini Küçük Prens’in yazarı St Exupery’den alan Saint-Exupery Havaalanı bulunuyor. Metro veya otobüs ile havaalanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşabileceğiniz gibi Rhonexpress treni ile en kolay şekilde şehre adım atabilirsiniz. Yarım saatte bir kalkıyor ve  yarım saatte de şehir merkezine ulaştırıyor. Bilet ücreti yaklaşık 15 Euro kadar.