Kuala Lumpur’da Gece Hayatı

kuala-lumpur-1820944_960_720.jpg

Tüm gün Kuala Lumpur’un turistik noktalarını gezdiniz, yoruldunuz. Fakat güneş batınca da Kuala Lumpur’da hayat devam ediyor. Hem de bir Avrupa şehrindeymişsiniz gibi restoran, barve gece kulüpleri bulmanız mümkün. Otelinize gidip hafif bir akşam yemeği sonrası dinlenmek ve günün yorgunluğunu atmak isteyebilirsiniz ancak Kuala Lumpur’un bir de gece halini görmek hoş olmaz mı?

Kuala Lumpur’da gece hayatı deyince akla Kuala Lumpur ile özdeşleşmiş şehir manzaralı bar, restoran ve gece kulüpleri gelir. Nitekim Kuala Lumpur’a gidenler bu deneyimlerini paylaşır. Gerçekten de şehir manzarası eşliğinde yemek yemek, dans etmek veya bir-iki kadeh içmek Kuala Lumpur’da bir alışkanlık haline gelmiş. Üstelik bu mekânlar bütçenizi zorlayacak kadar pahalı da değil. Deneyimlemeye değmez mi? Şüphesiz değer. Kuala Lumpur’ın en önemli ve en merkezi yerleri Jalan Bukit Bitang, Chankat Bukit Bitang, Çin Mahallesindeki Petaling Caddesi, Bangsar, Ampang, The Row bölgeleridir. Kuala Lumpur’da akşam 10’dan itibaren barlar ve gece kulüpleri kapılarını açar. Bu noktalar gündüz nasıl canlıysa gece boyunca da o kadar canlıdır. Kokteyl içebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz dans edebileceğiniz birçok mekâna ev sahipliği yaparlar. Elektronik müzikten hip-hopa kadar geniş bir yelpazede tüm zevklere hitap eden kulüpleri bulabilirsiniz. Neredeyse her kulüpte bir DJ sizi eğlendirir ve böylece tüm gece dans edebilirsiniz. Gravity Club, Play Club at the Roof, Rootz Rooftop Bar, Pisco Bar, Troika Sky Dining, Zouk KL Marini’s on 57, Sky Bar ve Luna Bar Rooftop, Pisco Bar, Havana Bar & Grill, The Rabbit Hole, SIX Cocktail Lounge, Ril’s, The Social, and La Bodega Kuala Lumpur’un en iyi restoran ve gece kulüpleridir. Bu mekânlarda yemekten sonra sakin bir şekilde içkinizi yudumlayabileceğiniz gibi DJ performansları eşliğinde dans da edebilirsiniz. Bazı gece kulüplerinin şehir manzarası sunması dışında kapalı havuzu olduğunu da belirtmek isteriz. Kuala Lumpur’da yerli halk da turistler de eğlenmeyi iyi biliyor. Bu yüzden bir Güneydoğu Asya ülkesinde olduğunuzu unutabilirsiniz. Yukarıda adı geçen bar ve gece kulüplerinin çoğu şehirdeki uluslararası şirketlerde çalışmak için gelen yabancıların uğrak durağıdır bu da mekânlarda modern bir ortam yaratır.

“Öyle bir cadde olsun ki akşam yemeği ve gece eğlencesine dair isteyebileceğim her şey olsun” diyorsanız Kuala Lumpur’un en popüler caddeleri Jalan Alor, The Row ve Changkat’tır. Bu caddelerde sıra sıra dizilmiş restoranları bulabilirsiniz. Dilediğiniz bir tanesini seçtikten sonra size yemeklerinin tadına varmak kalır ve bu restoranların çoğunda önceden rezervasyon yaptırmak gerekmez.

Alışveriş yazımızda da göreceğiniz gibi Kuala Lumpur’da bazı sokak pazarları akşam saatlerinde kurulur ve gece geç saate kadar açık kalır. Siz de gece hayatı anlamında alışılmışın dışına çıkıp farklı bir deneyim yaşamak isterseniz akşam pazarlarına gidebilirsiniz.