Şarm El Şeyh Şehir İçi Ulaşım

auto-3107479_960_720.jpg

Şarm El Şeyh küçük bir yerleşim alanı olduğu için şehir içi ulaşımın çok fazla gelişmediğini ve çok fazla alternatifinizin olmadığını söyleyebiliriz.

Öncelikle havaalanında indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için havaalanından kalkan shuttle servisleri kullanabilirsiniz. GO Airport Shuttle adındaki bu servisler gün içerisinde uçak saatlerine göre ayarlanmış bir şekilde sürekli havaalanı ve şehir arasında gidip gelmektedirler. Daha lüks bir ulaşım için SuperShuttle servisini de kullanabilirsiniz. Bu servisler 10-20 euro arasında sizi şehre güvenli bir şekilde taşıyacaktır. Özel bir aracı ise 25 euro civarında bir fiyata ayarlayabilirsiniz.

Şehir içerisinde yerli halk ve turistlerin en çok tercih ettiği ulaşım araçları ise taksilerdir. Şehirdeki en güvenilir taksi şirketi G Taxi Cab’dir. Taksiciler genelde taksimetre kullanmaz, dolayısıyla verecekleri net ücret üzerinden bir pazarlık yapabilirsiniz. Turistlere iki katı fiyat veren taksicilerle iyi bir pazarlık etmeden taksiye binmemenizi tavsiye ederiz. Şarm El Şeyh şehri içerisinde gezen 15 farklı rotaya sahip mavi otobüsler bulunmaktadır. Bu otobüsler çoğu turistik yerden geçmektedirler. Fiyat olarak daha uygun görünse de bu otobüsler yeterli yolcu olmadığı vakit istedikleri durakta istedikleri kadar bekleyebiliyorlar. Zamanınızı boşa harcamamanız ve rotanızı uzatmamanız adına kullanmanızın pek mantıklı olmayacağını söyleyebiliriz. Taksi ve otobüsler dışında şehir içerisinde araç kiralayabilirsiniz. Özel hizmet sunan birçok araba şirketi bulunmaktadır ve istediğiniz tip aracı size şoförlü ya da şoförsüz sunacaklardır.