Manhattan’ın ortasında 48 ve 51. caddeler arasında, 19 binalık bir kompleks olan Rockefeller Center; en yüksek binası 266 metre yüksekliğindeki, 70 katlı bir gökdelen olan ticaret merkezidir. Alt katı alışveriş merkezi, orta ve üst katları ise iş merkezi olan gökdelen 360 derecelik şehir manzarasını izleme keyfi yaşamak isteyen turistlerin gelip gezdiği bir yerdir.

New york'un önemli cazibe merkezlerinin arasında Rockefeller Center geliyor. Burası, günlük 400 bin ziyaretçiyle şehrin en kalabalık noktalarından... 1939 yılında açılan merkez, Manhattan'ı seyre dalmak isteyenler için en doğru seçenek. Rockefeller Binası, New York'un en bilinen markalarına da evsahipliği yapıyor. Bunlar arasında Seinfeld, Friends gibi dizilerin yapımcısı NBC kanalı da bulunuyor. 

Rockefeller Center'da bulunan 19 binanın yapım tarihleri ve hikayesi farklılıklar içeriyor. 51. Cadde üzerinde bulunan Art Deco stilinde yapılmış 14 bina, 1930-1938 yılları arasında tamamlanmış. Diğer dördünün yapımına 1960'larda başlanmıştır. 14 binanın sahibi Rockefeller ailesine aittir. 

Aynı zamanda ünlü filmlerin çekildiği bir yer olan Rockefeller Center’ın bahçesinde buz pateni yapmak için bir alan bulunuyor. Ayrıca gökdelende ünlü NBC stüdyoları yer almaktadır. Noel zamanında gökdelenin öününe konan yılbaşı ağacı süslemeleri de çok ünlüdür.

Kompleks halen eski sahipleri olan ünlü Amerikan ailesı Rockfeller'ların adı ile anılsa da, şu anda Amerika'nın en büyük emlak şirketlerinden biri olan Thisman Speyer'e aittir.

  • Rockefeller Center’ın gözlem noktasına 28 $.ödeyerek çıkabilirsiniz. Gözlem katı 360 derecelik bir New York manzarası sunmakta.