Tromso Festivalleri

Outdooor_cinema_saturday1_www_1.jpg

Tromso’da her yıl dünyanın dört bir yanından en iyi uluslararası sanatçıları çeken bir dizi festival düzenlenmektedir.

Bukta Açık Hava Rock Müzik Festivali: Her yıl temmuz ayının ortasında düzenlenen bu festivalde gece yarısı güneşi ve mükemmel deniz manzarası sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tromso Uluslararası Film Festivali: 2016 yılında 60 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen bu festival Norveç’in en büyük film festivalidir. Dünyanın her yerinden seçilen özel filmlerin gösterimini bulabilirsiniz. Her yıl ocak ayı ortasında düzenlenir.

Nordlysfestivalen: Dünyanın her yerinden sanatçıların katılımıyla gerçekleşen bu festival “Kutup’ta Müzik” sloganına sahip klasik müzik festivalidir. Ocak ayı sonu ile şubat ayı başında düzenlenir.

Rakettnatt: Norveçli ve uluslararası sanatçıların katılımıyla gerçekleşen bu pop/rock müzik festivali Tromso şehir merkezinde gerçekleşmektedir. Ağustos ayının son hafta sonunda düzenlenir.

Midnight Sun Marathon: Norveç’teki en büyük maraton koşusu olan Midnight Sun Marathon haziran ayının ortalarında düzenlenir.

Tromso Food Festival (SMAK): Kuzey Norveç mutfağına ait lezzetli yiyecekleri tatmak için harika bir fırsat olan Tromso Food Festival, her yıl eylül ayı sonlarında Storgata’da düzenlenir.

Insomnia: Dünyanın en ünlü tekno müzik sanatçılarının katıldığı tekno/elektronik dans festivali olan Insomnia ekim ayının sonunda düzenlenir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.