Google+

Arama formu

Tromso Festivalleri

Tromso Festivalleri

Tromso şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay in Tromso, Rooms 10 min from sentrum, Sleep In güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Nordic Host Luxury Apts. – Vestregata 72, Heart of Tromsø, Tromsø City Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Amazing Arctic Rooms REKTOR, Amazing Arctic Rooms HAGE, Tromsø Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tromso Activities Hostel, Beijing home, Amazing Arctic Rooms HAGE tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Tromso aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Tromso’da her yıl dünyanın dört bir yanından en iyi uluslararası sanatçıları çeken bir dizi festival düzenlenmektedir.

Bukta Açık Hava Rock Müzik Festivali: Her yıl temmuz ayının ortasında düzenlenen bu festivalde gece yarısı güneşi ve mükemmel deniz manzarası sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tromso Uluslararası Film Festivali: 2016 yılında 60 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen bu festival Norveç’in en büyük film festivalidir. Dünyanın her yerinden seçilen özel filmlerin gösterimini bulabilirsiniz. Her yıl ocak ayı ortasında düzenlenir.

Nordlysfestivalen: Dünyanın her yerinden sanatçıların katılımıyla gerçekleşen bu festival “Kutup’ta Müzik” sloganına sahip klasik müzik festivalidir. Ocak ayı sonu ile şubat ayı başında düzenlenir.

Rakettnatt: Norveçli ve uluslararası sanatçıların katılımıyla gerçekleşen bu pop/rock müzik festivali Tromso şehir merkezinde gerçekleşmektedir. Ağustos ayının son hafta sonunda düzenlenir.

Midnight Sun Marathon: Norveç’teki en büyük maraton koşusu olan Midnight Sun Marathon haziran ayının ortalarında düzenlenir.

Tromso Food Festival (SMAK): Kuzey Norveç mutfağına ait lezzetli yiyecekleri tatmak için harika bir fırsat olan Tromso Food Festival, her yıl eylül ayı sonlarında Storgata’da düzenlenir.

Insomnia: Dünyanın en ünlü tekno müzik sanatçılarının katıldığı tekno/elektronik dans festivali olan Insomnia ekim ayının sonunda düzenlenir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Tromso Turları