Patagonya’da Gezilecek Yerler

Patagonya doğal güzellikleri ve çeşitliliği ile meşhurdur. Balinalar ve penguenlerin göç yolu üzerinde olan bölge, eşsiz buzullarıyla da ziyaretçileri büyülemektedir. Geniş bir bölge olan Patagonya’da mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için derledik.
Patagonya’da görülmesi gereken diğer yerler: San Martín de los Andes, El Bolsón, Lago Puelo, Trelew, Gaiman, Sarmiento, Río Gallegos, Río Grande, Nahuel Huapi Ulusal Parkı ,El Chalten, Valdes Yarımadası.

El Calafate

mirko-2-1024x597.png

Adını bir kere yediğinizde mutlaka buraya tekrar gelmenize sebep olacak bir meyveden alan şehrin size sunduğu en büyük cazibe Glaciar Perito Moreno adlı buzuldur. Parque Nacional Los Glaciares’in (Ulusal Buzul Parkı) 80 kilometre uzağında olan buzul benzersiz bir güzelliğe sahiptir. Ocak ve şubat ayları gibi yüksek sezonda aşırı kalabalık ve pahalılıktan dolayı seyahatinizden pek keyif alamayabilirsiniz. Yüksek sezon dışı dönemde görmenizi tavsiye edilmektedir.

Puerto Madryn

Puerto-Madryn-Tour-Patagonia-Say-Hueque-6-1024x768.jpg

Puerto Madryn bölgedeki en turistik merkezdir. Küçücük bir kasaba cazibesinde olan bu muhteşem plaj kasabasında sahillere haziran ve aralık arası dönemde balinalar uğramaktadır. Göç eden balinalar o kadar yakından geçerler ki göz sırasında balinaları izlemeniz mümkündür.

Puerto San Julian

aves.jpg

Patagonya’nin tarihi merkezi olan bu şehir Macellan’ın da bölgeye giriş yaptığı limana sahiptir. Darwin’in de burada araştırmalar yaptığı bilinmektedir. Şehrin coğrafi özellikleri dünyanın yüzyıllar boyunca geçirdiği dönüşümü bir açık hava doğal tarih müzesindeymişçesine izlemenize imkân tanımaktadır.