Krakow’da Gece Hayatı 

Krakow’da öğrenci nüfusu fazla olduğu için gece hayatı renkli ve eğlenceli geçmektedir. Bu özelliği ile Polonya’nın birçok şehrinden ayrılmaktadır. Saat 22.00’de dolmaya başlayan Krakow barlarının büyük bir kısmı sabahın ilk ışıklarına kadar açıktır. Gençler ve öğrenciler barlarda birkaç saat vakit geçirdikten sonra gece kulüplerine geçmeye başlar. Krakow barlarının hemen hepsi underground yani yer altındadır, bu nedenle tabela ararsanız bulamayabilirsiniz.

Birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi Krakow’da da “Pub Crawl” etkinliği bulunmaktadır. Önceden belirlenmiş fiyat üzerinden 2 - 3 bara gidip sonrasında şehrin en iyi gece kulübü ile kapanışı yapabildiğiniz “Pub Crawl” etkinliğine katıldığınızda içkilerinizi de ücretsiz veya indirimli içme hakkına sahip olabiliyorsunuz. Saat 21.00 civarı Eski Şehir bölgesinde toplanan grupla birlikte bar turuna başlayabilir, DJ müzikleri eşliğinde dans edebilir ve sosyalleşebilirsiniz. Pub Crawl etkinliği için biletinizi kaldığınız hostel’den alabileceğiniz gibi etkinliğin buluşma noktasından da alabilir ve Krakow’da farklı bir gece hayatı geçirebilirsiniz.

Krakow barlarının büyük bir bölümünün girişi ücretsiz ancak bazı mekânlarda giriş ücreti olarak 8 - 10 PLN talep edilebilmektedir. Farklı aromalarda votkaları tatmak isterseniz şehrin en ünlü barlarından biri olan Wodka Bar’a mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Ballı, karamelli, vişneli, çilekli gibi birbirinden değişik aromalara sahip votkaları yaklaşık 6 PLN’ye deneme şansı bulabilirsiniz. Eszeweria, Alchemia, Strefa Piwa, Mojito Caffe, Sababa, Free Pub Krakow gece hayatının öne çıkan barları arasındadır. Jazz müzik dinlemeyi seviyorsanız Market Square’dekiHarris Piano Jazz Bar’a uğrayabilir, birbirinden başarılı caz sanatçılarını dinleme şansı bulabilirsiniz. Metal müzik seviyorsanız rotanızı Jazz Rock Cafe’ye çevirebilir, nefis kokteyller eşliğinde müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Krakow’da sınırsız eğlence sunan birçok gece kulübü de bulunmaktadır. Klub Pod Jaszczurami, Spolem Deluxe, Local Krakow, Klub Finka, Singer, Afera, Shine, Baroque, Bacarrat Music Club, Club 30 şehrin en iyi gece kulüpleri arasındadır. Alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenebileceğiniz Krakow gece kulüplerinde günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Krakow bar ve gece kulüplerinin hemen hepsi Old Town (Eski Şehir) bölgesinde bulunduğu için birkaç sokak arayla farklı mekânları deneme şansı bulabilirsiniz. Eğer konaklamanızı da Eski Şehir bölgesinde yapıyorsanız gece eve dönerken hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Gerek şehirdeki yoğun öğrenci nüfusu, gerekse de turistik bir şehir olması nedeniyle Krakow’da gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Krakow güvenlik açısından sıkıntı yaşamayacağınız şehirlerden biri olsa da değerli eşyalarınızı ve pasaportunuzu barlara giderken yanınıza almamanızı tavsiye ederiz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı