Google+

Arama formu

Polonya Mutfağı

Polonya Mutfağı
poland.travel

Varşova şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Between Us Bed and Breakfast, Apple Inn, Apartament Dymińska güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Luxury Apartments Mondrian Castle Square, Luxury Apartments Mondrian Old Town IV, Luxury Apartments MONDRIAN Market Square II. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartament Wiejska 9, P&O Apartments Ursynów, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Fabryka, LOFT Hostel Airport, Globetrotter Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Varşova aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Polonya Mutfağı sizin için çok farklı bir deneyim olacaktır. Başkent Varşova, hem yerel hem de Dünya mutfağından yemekleriyle size pek çok alternatif sunar. Dünya mutfağından özellikle İtalyan mutfağı öne çıkmıştır.

Polonya’da et olarak en çok tercih edilen domuz etidir. Pierogi en meşhur ve denenmesi gereken yemeklerdendir. Mantının büyük şekli diye tarif edebileceğimiz tat, et dışında patatesli,peynirli hatta çilekli gibi bir çok farklı çeşitte yapılmaktadır.

Zapiekanka denenmesi gereken ve ülkeye özgü yiyeceklerdendir. Pizzaya benzer bir tadı vardır.
Polonya’da yemek fiyatları da oldukça uygundur. Hem fazla seçenek hem uygun fiyat menünüzü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Popüler Mekanlar;


Varşova Turları