Southampton Mutfağı

handmade-burger-Co-3_lo-res.jpg

Southampton’da yeme içme seçenekleri hayli fazladır. Pek çok restoran, kafe ve barın bulunduğu kentte bu konuda sizi özellikle tatmin edecek üç ana cadde mevcuttur. Bunlardan ilki kentin kozmopolit bölgesi Oxford Street, ikincisi restoranların yanı sıra publarıyla da meşhur High Street ve üçüncüsü de daha çok Çin ve Meksika mutfağı gibi dünya mutfağına ait lezzetleri de tatma imkânı sunan Bedford Place’tir.

Yapılan bir araştırmaya göre abur cubur ve fastfood gibi yiyeceklerin ve biranın en çok tüketildiği İngiltere şehri Southampton’da taze balık çeşitlerini mutlaka deneyin.

Popüler restoranlar

The Terrace Restaurant: Şehir merkezine oldukça yakın bu Michelin yıldızlı restoranda ülke mutfağından modern Avrupa mutfağına çok zengin çeşitte bir menü sizi beklemektedir.

Olivetree: Kentin en iyi restoranlarından biri olarak kabul edilen Olivetree elegan ve şık sunumlarının yanı sıra mevsime göre hazırladığı menüsüyle de oldukça lezzetli alternatifler sunmaktadır.

White Star Tavern: Yine Michelin onaylı bu restoran ise kahvaltıdan akşam yemeğine İngiliz mutfağının özgün tatlarını sunmaktadır.

Diğer restoranlar: Fat Fig, Mango, La Cantina, Oxfords Bar and Restaurant, Ennio’s, Fraying Station, Royal Work, Oxford Brasserie

Bahşiş

Southampton restoranlarında misafirlerden beklenen bahşiş miktarı yüzde 10 ile yüzde 12.5 arasındadır.