Riyad'da yemek için ucuz ve doyurucu seçeneklerden pahalı ve leziz mutfaklara kadar çeşitli restoranlar bulabilirsiniz.

Ucuz ve doyurucu yemekleriniz için en iyi seçenekler, Riyad'ın sayısız küçük Pakistanlı/ Hintli restoranları olup, körili ve pirinçli yemekleri deneyebilirsiniz.

Riyad'ın alışveriş merkezlerinde, fast food yerleri bol miktarda bulunur ve yemekler ortalama 20 riyal civarındadır. Her zamanki hamburger ve kebaplardan başka bir şey istiyorsanız, Pizza Hut, oldukça iyi bir salata büfesi sunmaktadır.

Lübnan mutfağından Hint mutfağına pek çok lezzeti harmanlayarak kendinize güzel bir menü hazırlayabilirsiniz.

Al-Malaz Restaurant, Olaya Rd'dedir. Lezzetli yemekler, düşük fiyatlar ve cömert porsiyonlar sayesinde her zaman dolu olan bu yerde körili et veya sebze, turşu, taze sebzeler, pirinç, chapattis, pappadums, tatlı ve çayın hepsini sonsuz dolumla alabilirsiniz.

Mama Noura Merkezi, Prens Abdullah bin Abdul Aziz St, El-Rahmaniyah’da bulunur. Mükemmel taze sıkılmış meyve suyu kokteylleri yapan son derece popüler zincir olan bu yer Riyad’ın en iyisidir.

Ayrıca, şehirde hamur işleri, et yemekleri ve kebaplarla mezelerden oluşan seçenekleri deneyebilirsiniz. Baharatlı atıştırmalıkların tadını hurma ile silerken oryantal tatlara sahip kahveleri de denemelisiniz. Güvenlik ve sağlık açısından dışarıda satılan yiyecekler konusunda tedbirli olmanızı tavsiye ederiz.