Google+

Arama formu

Thimphu

Hindistan ve Çin ile komşu olan Bhutan Krallığı’nın başkenti olan...
Devamı oku
Doğu Himalaya Dağları’nda yer alan Bhutan Krallığı’na başkent olarak...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 BTN = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 4.9℃
Şub 7.5℃
Mar 10.2℃
Nis 13.6℃
May 17.8℃
Haz 19.8℃
Tem 16.2℃
Ağu 20.4℃
Eyl 19.1℃
Eki 16.2℃
Kas 11.5℃
Ara 6.7℃

Thimphu’da Nerede Kalınır?

Hindistan ve Çin ile komşu olan Bhutan Krallığı’nın başkenti olan Thimphu, ülkenin kraliyet ailesinin de ikamet şehri aynı zamanda. Hem komşuları hem de Tibetliler tarafından yıllar boyunca kontrol altına alınmak için akınlar düzenlenen Bhutan Krallığı, 2008’den beri parlamenter monarşi ile yönetiliyor. Bu ülkeye başkentlik yapan Thimphu, doğal güzellikleri ve hareketli yaşantısı ile Avrupalı turistlerin de ilgisini çekiyor.

Thimphu’da Nerede Kalınır?

Budizm konusunda son derece yoğun bir inanışa sahip olunması nedeni ile şehrin her yerinde Buddha motiflerine rastlamanız mümkün oluyor. Yerel pazarları, zarif hareketler ile trafiği yönlendiren polisleri, şehri tepeden izler gibi görülen dünyanın en büyük Buddha heykeli, neredeyse 2.350 metreyi bulan şehir yüksekliği, festival ve yerel hayatı ile Thimphu; turistlerin ilgisini çekiyor ve her zaman yoğun talep alıyor.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Thimphu otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Thimphu pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli HotelsCombined.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Thimphu Otel Önerileri hotelscombined-logo

Sehir Merkezine En Yakın Thimphu Otelleri
En Uygun Fiyatlı Thimphu Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Thimphu Otelleri
Thimphu Ev Kiralama

Thimphu Otelleri

Doğu Himalaya Dağları’nda yer alan Bhutan Krallığı’na başkent olarak hizmet eden Thimphu şehri, ülkenin en büyük yerleşim yeri olarak da biliyor. Parlamenter sistem ile yönetilen şehrin kuzeyinde, ülke kralının ikametgâhı olan Dechenchoeling Sarayı bulunuyor. Ülke son derece izole durumda, hava yolu ile ülke sınırlarına giriş bile devlet kontrolü ile sağlanıyor. Bu nedenle eğer bölgeyi ziyaret edecekseniz yerel bir hava yolu şirketini kullanmanız gerekiyor. Mayıstan eylüle kadar süren yoğun yağışlı dönem tropikal ikliminde bir sonucu olarak bölge ziyaretlerini olumsuz etkiliyor.

Thimphu Otelleri

Deniz seviyesinden 2.000 metre kadar yukarıda yer alan Thimphu yeryüzünün en sakin yaşam alanlarından birisi. Hem suç hem de öfke bu şehri pas geçmiş gibi. İnsanların birbirine saygı gösterdiği, kimsenin gereksiz telaşlı veya agresif davranmadığı bu bölge, yoğun şehir hayatından kaçan konuklarına gerçekten dinlenme fırsatı yaratıyor. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Thimphu otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Bhutan Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri vizeye tabidir.