Trabzon Boztepe

Trabzon, Türkiye’nin Karadeniz iklimi özelliklerini yaşatan ve en büyük illeri arasında bulunan bir cennet diyebiliriz. Boztepe de şehri tümüyle ayaklarınızın altına seren ve harika manzara ile sizi baş başa bırakan bir tepe olarak karşınıza çıkıyor. Trabzon manzarası, temiz hava, keyifli kafeler için Trabzon Boztepe’yi ziyaret etmelisiniz. Fotoğraf makineniz ise yanınızda olmalı.

Trabzon Boztepe Hakkında Bilgi

Trabzon Boztepe, Ortahisar ilçesinde yer alıyor. Özellikle güneşin doğuşu ve batışı için çok sayıda ziyaretçiyi çeken yerde oturabileceğiniz kafeler ve çay bahçeleri bulunuyor. Boztepe’de pek çok yerden görülebilen büyük bir Atatürk heykeline de rastlayabilirsiniz. Bol ağaçlıklı olan bu tepedeki ağaçlar, zamanında burada kalan Amerikan askerleri tarafından dikilerek günümüze kadar ulaşmışlar. Tarihi, doğası, temiz havası ile giden yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan tepe, özellikle akşam olup da şehrin ışıkları yandığı zaman harika bir görünüme sahip oluyor. Alanda bulunan mekânlar da bu sebeple gün doğumu ve batımında çok dolu oluyor. Siz de güzel bir noktadan bu eşsiz manzarayı seyretmek isterseniz erken bir saatte gelerek yerinizi ayırmalısınız.
Dolu olduğu zamanlarda oturmak için sıraların oluştuğu Boztepe, Trabzon’un simgelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Esen rüzgârla beraber romantik bir atmosfer oluşturan tepe, şairlerin ve yazarların mekânı olarak da biliniyor. Buraya gittiğiniz zaman şehri panoramik olarak seyredebilir, eşsiz ve sonsuz Karadeniz’in tadını çıkarabilir, manzara eşliğinde lezzetli bir Karadeniz çayı içebilirsiniz.

Trabzon Boztepe

Trabzon Boztepe Kahvaltı

Trabzon Boztepe manzarası ile olduğu kadar sabah saatlerindeki kahvaltılarıyla da ünlü bir yer. Manzara eşliğinde keyifli bir kahvaltı etmek isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Ancak özellikle sabah ve akşam oldukça dolu olan mekânlara oturmak için sırada beklemeniz gerekebilir. Dilerseniz erken giderek ya da rezervasyon yaptırarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Zaten manzara ve lezzetli bir kahvaltı her şeye değecektir. Gidebileceğiniz mekânlarda kahvaltı fiyatları 25 ile 50 Türk lirası arasında değişiyor. Dilerseniz bu serpme kahvaltılara menemen ve kuymak da ekletebiliyorsunuz. Kahvaltının yanında gelen semaverde çay ise kahvaltının başka bir keyifli anı diyebiliriz. Mekânların çoğu 07.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Gidebileceğiniz kahvaltı mekânlarından bazılarını inceleyebilirsiniz.

Cephanelik Butik Otel ve Restaurant: Boztepe Mahallesi, Cephanelik Mevkii, Merkez / Ortahisar / Trabzon
Telefon: (0462) 600 04 62

Nazende: Hastane Sokak, Boztepe / Merkez /  Trabzon
Telefon: (0462) 351 33 52

Ali Şükrü Bey Çay Bahçesi: Boztepe Mahallesi, İran Cd. No:180, Trabzon Merkez / Trabzon
Telefon: (0462) 322 56 63

Boztepe Macaron Cafe: Çukurçayır Mahallesi, Hastane Sk. No:10, Trabzon Merkez / Trabzon
Telefon: (0462) 373 11 11

La Mess Cafe & Restaurant: Erenler Sokak,Çukurçayır, Ortahisar / Trabzon

Seyri Sefa Restaurant: Boztepe Mahallesi, Boztepe Çamlık Sk. No:1, Trabzon Merkez / Trabzon
Telefon: (0462) 321 45 36

*Trabzon Boztepe kahvaltı fiyatları Eylül 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Trabzon Boztepe Kahvaltı
 

Trabzon Boztepe Nasıl Gidilir?

Trabzon Boztepe’ye nasıl gidilir diyecek olursanız ulaşım için farklı alternatiflerinizin olduğunu söyleyebiliriz.

Otobüs: Boztepe’den geçen belediye otobüslerini tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dolmuş: Ortahisar Meydan’dan kalkan ve Boztepe’ye giden dolmuşları kullanabilirsiniz.

Taksi: Şehrin farklı bir noktasından gidecek olursanız taksi vasıtası ile Boztepe’ye ulaşabilirsiniz.

Otomobil: Şahsi aracınızla gidecek olursanız navigasyon desteği ile Ortahisar’da bulunan Boztepe’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: Boztepe Mh. Ortahisar / Merkez / Trabzon