Antalya Gece Hayatı

Antalya’da gece hayatı  oldukça renkli ve hareketli geçer. Çok sayıda kulübün yer aldığı şehirde akşamları çok eğlenceli ve bir o kadar kalabalıktır. Özellikle yaz mevsiminde marina ve çevresindeki disco ve barlar yoğun olur. Her türden müzik çalan çeşitli mekanlara rastlamak mümkündür.
 
Kaleiçi’nde gece hayatı yaşamayı dileyenler için çok sayıda meyhane, türkü bar, İngiliz Pub mevcuttur. Sabah saatlerine kadar açık olan gece kulüplerinde değişik dans performansları yapılmaktadır. Burada bulunan rock barlarda ise çok zengin bir içki menüsü bulunmaktadır. Kaleiçi’nin yanı sıra Titreyengöl ve Kemer gibi bölgelerde de çok sayıda disco, rock bar, meyhane ve publar bulunmaktadır. Antalya’da gece hayatı özellikle Uluslararası Altın Portakal Film festivali süresince çok daha fazla canlı ve eğlenceli hale gelmektedir.
 
Antalya gece hayatı denildiğinde akla ilk gelen mekanlardan biri Kaleiçi’nde bulunan Tudors Pub’dır. Genellikle öğrenciler tarafından tercih edilen mekan, canlı müzik tercih edenler için de bir seçenektir. Jolly Joker’in Antalya’daki mekanı Jolly Joker Pub, diğerler şehirlerdeki kadar ilgi görmektedir. Genellikle öğrenciler tarafından tercih edilen mekan her hafta özel konserlerle hareketlenmektedir. Antalya gece hayatının en çok tercih edilen isimlerden biri de Simurg Bar’dır. Diğer eğlence yerlerine göre daha küçük olan mekan yine canlı müzik sevenlerin tercihleri arasında. Farklı noktalarda şubesi olan Sess Bar’ın bir şubesi de Antalya’da Fener’de yer almaktadır.
 
Dj’lerin sabahın ilk saatlerine kadar süren performanslarına yer verilen Up Shot Bar da Antalya’da gece hayatı için en iyi alternatiflerden biridir. Antalya’nın en popüler gece kulüplerinden biri de Aura Club Kemer’dir. Daha çok Kemer otellerinde kalanlar tarafından tercih edilmektedir. Yine Kemer’de bulunan Antalya’nın en büyük gece kulüplerinden biri de İnferno’dur. Öğrenciler tarafından da oldukça ilgi gören mekanda 19 bar bulunmaktadır ve 3 bin kişilik bir gece kulübüdür. Kemer ve çevresinde tatil yapacak olanların tercih edeceği ilk gece kulüplerinden biri Monte Cristo Disco’dur. Mekan çoğu zaman kalabalıktır. Olimpos’un en sevilen barlarından biri Hangar Bar’dır. Rock, elektro pop gibi çeşitli müzikler çalan mekan çeşitli kokteylleriyle dikkat çekmektedir. Mekan açık alanda olduğu için havadardır ve bu nedenle kalabalık olsa da bunaltıcı değildir.
 
Antalya’da her müzik zevkine hitap eden mekan bulmak mümkündür. Bar ve kulüplerin yanı sıra meyhaneleri sevenler için de bolca alternatif bulunmaktadır. Muratpaşa’da bulunan Bi’ Büyük Meyhane bunlardan biridir. Özellikle fasıl geceleri büyük ilgi görmektedir. Antalya meyhaneleri arasında yer alan Diyojen Meyhanesi, genellikle yerli halkın tercih ettiği bir mekandır. Lara bölgesinde tatil yapan turistler tarafından da tercih edilmektedir. Çok uygun olan fiyatlarıyla dikkat çeken İsyan Meyhanesi de sevilen mekanlardandır.
 
Antalya’nın en meşhur gece kulüplerinden biri olan Ally’s, rock müzik sevenler için vazgeçilmezdir. Kıyafet için herhangi bir kotası olmasa da hoş görünen şık kıyafetler giyilerek gidilmesi tavsiye edilir. 2 bin kişilik kapasitesiyle Antalya’nın en büyük gece kulüplerinden Club 29, marina manzarasıyla oldukça sevilen bir mekandır. Kaleiçi marinada bulunan bu mekan aynı zamanda restoran, club ve bar olarak hizmet vermektedir. Restoran bölümü sabah 11’den gece yarısına kadar, disco ise gece 11’den sabah 4’e kadar servis vermektedir. 

Yorumlar

Antalya Konserler
12 Haz 2024, Çarşamba - 18:43
Antalya'da konser ve etkinlikler için web sitemizi takip edebilirsiniz. https://antalyain.com