Burgazada’da Nerede Kalınır?

Burgazada’ya bir haftalığına veya hafta sonu için geliyorsanız ve adada bir yazlığınız yoksa konaklama tesisi bulmanız hiç zor değil. Vapurdan iner inmez göreceğiniz çok sayıda otel size en iyi konaklama seçeneklerini sunacaktır. Bu otellerin çoğunda deniz manzaralı odalar mevcuttur ve siz de erkenden rezervasyon yaptığınız takdirde bu odalardan birinde kalabilirsiniz. Böylece sabah uyandığınızda göreceğiniz ilk şey eşsiz İstanbul manzarası olacaktır. Burgazada’da iskeleye yani ada merkezine yakın bir otelde kalabileceğiniz gibi denize girmek istediğiniz onlarca koydan birine yakın konumlanmış otellerden birini de seçebilirsiniz. Burgazada’daki otellerde sizin ve aileniz için en uygun oteli otel rezervasyon sitelerinden ücretsiz iptal ve/veya kredi kartsız işlem seçenekleriyle ayırtabileceksiniz. Bu otellerin çoğunda restoran ve canlı müzik hizmeti verilir. Sahil yolu boyunca dizilmiş balık lokantalarını tercih etmediğiniz takdirde otelinizin restoranında akşam yemeğinizi yiyip hoş vakit geçirebilirsiniz. Adaya vardığınızda bagajınız ağır ise iskelede yolculara oteline kadar taşıma hizmeti veren kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Ancak taşıma ücreti hakkında bu kişilerle önceden anlaşmanızı tavsiye ederiz zira ücret kalacağınız otelin iskeleye uzaklığına göre değişecektir.

Burgazada’daki oteller toplantı salonu arayan şirketler için de çok uygundur. Şirket çalışanları böylece aynı yerde hem konaklayabilir hem de toplantılarını gerçekleştirebilir. Otellerin temin ettiği salonlarda düğün, nişan, ödül törenleri, sünnet düğünleri gibi çeşitli organizasyonlar da gerçekleştirilmektedir. Özellikle yaz mevsiminde büyük ilgi gören Burgazada’nın otellerini seyahat tarihinizden çok önce ayırtmanızı tavsiye ederiz. Hem yerli hem yabancı konuklarını ağırlayan oteller yaz sezonuna hatırı sayılır dolulukoranıyla girerler. Çocuklu bir tatil planlıyorsanız otelinize karar verirken otellerin çocukları kabul edip etmediklerinden emin olmayı unutmayınız. Ayrıca evcil hayvanıyla seyahat etmek isteyen turistlerin hayvan dostu otelleri araştırması gerektiğini söyleyebiliriz. Adaya evcil hayvanıyla gelmek isteyenler şehir hatları vapurlarının ve feribotların evcil hayvan taşıma kurallarını yolculuk öncesi okumalıdır.

Kimi ada tutkunları Burgazada’da sadece birkaç günü değil tüm yaz mevsimini geçirmek isteyebilir; bu yüzden otelde kalmaktan ziyade bir ada evini tercih eder. Siz de dilerseniz evinin tamamını veya bir kısmını kiralayan ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Ev sahipleri yazın olduğu gibi kışın da evlerini kiralayarak gelir elde etmektedir. Eğer ev kiralama seçeneğinde karar kılarsanız bir ada evinde konaklamayı böylece deneyimleyebilirsiniz. Tüm yaz mevsimini Burgazada’da geçirmeyi planlıyorsanız 3 ay boyunca bir ada evinde yaşamak hoş bir deneyim olabilir. İstanbul’u gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler günübirlik Burgazada’yı ziyaret ettikleri takdirde konakladıkları otele vaktinde dönebilmek için vapur saatlerini takip etmelidir.

Hangi otel veya pansiyonda kalırsanız kalın emin olduğumuz tek şey Burgazada’da harika zaman geçireceğinizdir. Burgazada geziniz boyunca gece-gündüz her anınızın huzurlu ve mutlu geçeceğinden eminiz. Prens Adaları’nın çoğunda olduğu gibi Burgazada’da da otel işletmeciliğinin geliştiğini ve misafirlerini iyi ağırladıklarını göreceksiniz. İstanbul’a vapurla 1 saat mesafede kalarak gerçekleştireceğiniz seyahat süreniz boyunca Burgazada’daki oteller size yüksek standartlarda konaklama hizmeti sunacak.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı