Büyükada’da Gece Hayatı  

1


Büyükada’daki gece hayatı büyük ölçüde balık lokantalarında geçer. Ana Meydan’da sıra sıra dizilmiş lokantalarda her akşam konuklar ziyafet çekmektedir. Çeşit çeşit mezeleri tattıktan sonra dilediğiniz balığı yiyebilir veya dileğinize göre köfte, kebap ve kırmızı eti tercih edebilirsiniz. Bu lokantalardaki samimi ortam ve garsonların sunduğu hizmet kuşkusuz hoşunuza gidecek. Büyükada daha çok şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin adresi olduğu için restoranlarda çok yüksek sesli müzik çalınmaz. Dilerseniz fonda çalacak hafif musikiye dostlarınızla eşlik edeceğiniz rakı-balık sefası yapabilirsiniz. Mavi-beyaz masa, örtü ve sandalyeler sizi bir Ege kasabasında gibi hissettirecek. Sadece restoranlarda değil hiçbir yerde gürültüden rahatsız olmazsınız. Sakin bir akşam geçirmek ve kalabalık ve gürültüden kaçmak isteyenler için işte bu yüzden Büyükada idealdir. Bu restoranlar Ana Meydan’da veya Gülistan Caddesi üzerinde bulunur. Ali Baba Restoran, Milto Restoran, Kıyı Restoran, Ada Et & Balık Lokantası, Akasya Restoran, Balıkçı Aydın, Lido Restoran, Köşem Restoran bunlardan birkaçıdır. Özellikle canlı müziğin olduğu bir lokantada yemek yemek isterseniz rezervasyonların birkaç gün önceden yapıldığını hatırlatmak isteriz. Kaldığınız otelin de restoranında hoş vakit geçirebilirsiniz. Bu otellerin salonlarında nişan, düğün organizasyonları yapıldığı gibi ve yılbaşı, balo ve doğum günü davetleri de verilebiliyor.

Size özel akşam yemeği tavsiyemiz Aya Yorgi Kilisesi’nin hemen yanında bulunan restoranda yemek yemenizdir. İster akşam ister öğlen bu restorana gidin, göreceğiniz manzaraya hayran kalacaksınız. Manzarayı izlemekten yemek yemeyi bile unutabilirsiniz. Bu restoranın sadece manzarası değil kuzu şiş başta olmak üzere tüm yemekleri çıktığınız yokuşa değecek.

Büyükada’ya yazın giderseniz akşam yemeğinden sonra mutlaka Adalar Kültür Derneği’nin organize ettiği Adalar Yaz Kültür-Sanat Festivali’nin gösterimlerine veya sergilerine katılmanızı tavsiye ederiz. Çünkü üç ay boyunca gündüz olduğu gibi akşam saatlerinde de etkinliklere devam ediliyor. Bunun dışında Adalar Belediyesi’nin her yaz organize ettiği açıkhava sinemasına katılmanızı öneririz.

Akşam yemeğinden sonra eğlenmek isteyenler Secret Garden Cafe, Orası Burası Cafe, Club Nispet, Nizam Bistro, Tarzz Pub’ta hoş vakit geçirip günü noktalayabiliyor. Yemekten sonra romantik anlar geçirmek isteyenler sırf iskelede bir bankta bile oturup manzarayı izleseler geceyi en güzel şekilde geçirebilirler.

Büyükada’da hem yaz mevsiminde hem kış mevsiminde gece-gündüz eğlenceli geçecektir. Ancak deniz kenarında güneşin keyfini çıkardığınız ve elinizde dondurmayla adanın sokaklarını ve köşklerini keşfettiğiniz yaz mevsiminde akşamları da kışa nazaran daha mutlu olursunuz. Cıvıl cıvıl lokanta ve barlar yaz mevsiminde her daim daha eğlenceli olacaktır. Peki, kış mevsiminde de mi canınız Büyükada’ya gitmek istedi? Hiç şüphesiz daha az kalabalık olacak olan adada kışın da iyi vakit geçireceğinizi garanti edebiliriz. Ne zaman giderseniz gidin adada güneş batıp hava kararınca sahildeki birçok işletme üst düzey hizmet kalitesi ve Türk usulü misafirperverliğiyle sizi bekliyor olacak.