Büyükada’da Nerede Kalınır?


Büyükada’ya günübirlik değil hafta sonunu geçirmek veya bir hafta kalmak üzere geliyorsanız Büyükada otellerinden birini seçmeniz hiç zor değil. Daha vapurdan inmeden bile göreceğiniz çok sayıda otel size en iyi konaklama seçeneklerini sunacaktır. Bu otellerin çoğunda deniz manzaralı odalar mevcuttur ve siz de erkenden rezervasyon yaparsanız bu odalardan birinde kalabilirsiniz. Böylece sabah uyandığınızda göreceğiniz ilk şey eşsiz İstanbul manzarası olacaktır. Büyükada’da iskeleye, yani ada merkezine yakın bir otelde kalabileceğiniz gibi denize girmek istediğiniz onlarca koydan birine yakın konumlanmış otellerden birini de seçebilirsiniz. Büyükada’daki otellerde sizin ve aileniz için en uygun oteli otel rezervasyon sitelerinden ücretsiz iptal ve/veya kredi kartsız işlem seçenekleriyle ayırtabileceksiniz. Bu otellerin çoğunda restoran ve canlı müzik hizmeti verilir. Sahil yolu boyunca dizilmiş balık lokantalarını tercih etmediğiniz takdirde otelinizin restoranında akşam yemeğinizi yiyip hoş vakit geçirebilirsiniz.

Büyükada’daki oteller toplantı salonu arayan şirketler için de çok uygundur. Şirket çalışanları böylece aynı yerde hem konaklayabilir hem de toplantılarını gerçekleştirebilir. Otellerin temin ettiği salonlarda düğün, nişan, ödül törenleri, sünnet düğünleri gibi çeşitli organizasyonlar da gerçekleştirilmektedir. Özellikle yaz sezonunda büyük ilgi gören Büyükada otellerini seyahat tarihinizden çok önce ayırtmanızı tavsiye ederiz. Hem yerli hem yabancı konuklarını ağırlayan oteller yaz sezonuna hatırı sayılır doluluk oranıyla girerler. Çocuklu bir tatil planlıyorsanız otelinize karar verirken otellerin çocukları kabul edip etmediklerinden emin olmayı unutmayınız. Ayrıca evcil hayvanıyla seyahat etmek isteyen turistlerin hayvan dostu otelleri araştırması gerektiğini söyleyebiliriz. Adaya evcil hayvanıyla gelmek isteyenler şehir hatları vapurlarının ve feribotların evcil hayvan taşıma kurallarını yolculuk öncesi okumalıdır.

Adaya gelmişken otelde kalmaktan ziyade bir ada evini tercih eden turistler evinin tamamını veya bir kısmını kiralayan ev sahipleriyle iletişime geçebilir. Ev sahipleri yazın olduğu gibi kışın da evlerini kiralayarak gelir elde etmektedir. Hepimiz Büyükada’ya gelip sokaklarını gezince en az bir kez “keşke bu evlerden biri benim olsa” demişizdir. Eğer ev kiralama seçeneğinde karar kılarsanız bir ada evinde konaklamayı böylece deneyimleyebilirsiniz. Tüm yaz mevsimini Büyükada’da geçirmeyi planlıyorsanız üç ay boyunca bir ada evinde yaşamak hoş bir deneyim olabilir. İstanbul’u gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler günübirlik Büyükada’yı ziyaret ettikleri takdirde konakladıkları otele vaktinde dönebilmek için vapur saatlerini takip etmelidir.

Hangi otel veya pansiyonda kalırsanız kalın emin olduğumuz tek şey Büyükada’da harika zaman geçireceğinizdir. Büyükada geziniz boyunca gece-gündüz her anınızın huzurlu ve mutlu geçeceğinden eminiz. Prens Adaları’nın çoğunda olduğu gibi Büyükada’da da otel işletmeciliğinin geliştiğini ve misafirlerini iyi ağırladıklarını göreceksiniz. İstanbul’a yakın olmadan ama çok da uzak kalmadan gerçekleştireceğiniz seyahat süreniz boyunca Büyükada’daki oteller size yüksek standartlarda konaklama hizmeti sunacak.