Google+

Arama formu

İzmir Festivalleri

İzmir Festivalleri
 

İzmir şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Hotel Maison Vourla, Silenos Boutique Hotel, Taşev Butik Otel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Grand Gümüldür By Kızıl Otel, Selim Sultan Otel, Grand Ocakoğlu Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Ena Serenity Boutique Hotel, Ramada Plaza By Wyndham Izmir, Blanca Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

İzmir otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
İzmir otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Efeleriyle ünlü Ege şehrinde, tatilinizi ilginç bir festivalle çakıştırmak isterseniz, hiç pişman olmazsınız.

Nazarköy Boncuk Festivali: Geçimini boncuk imalatı ve kiraz yetiştiriciliğinden sağlayan Nazarköy’de festival boyunca bolca fotoğraf çekinip, boncuklar alabilir ve yöresel yemeklerin tadına belediyenin düzenlediği şenliklerle varabilirsiniz.

Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali: Mayıs ayında gerçekleştirilen bu mis kokulu festivalde, çiçeklerin ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gaziemir Çocuk Şenliği: Nisan ayında düzenlenen festivalde, çocuklarınızla birlikte verimli bir zaman geçirebilirsiniz.

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri: Aralık ayında düzenlenen ve belli bir tema etrafında geliştirilen festivalde, tiyatroya doyabilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali: Alaçatı’da Nisan ayında gerçekleşen festivalde, kortej eşliğinde hasat ürünlerinin sergilendiği ve çeşitli yöresel etkinliklerin düzenlendiği eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Bayraklı Deve Güreşi: Geleneklerin yaşatıldığı bu festival, genellikle Mart ayında düzenlenerek meraklı misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaktadır.

Zeytin Festivali: Sonbaharda gerçekleşen ancak oldukça renkli ve neşeli bir tablo çizilen bu festival, Ayvalık’ta gerçekleşmektedir.

Balkan Festivali: Buca Belediyesi’nin düzenlediği ve her yönüyle Balkan havasının estiği festival, Eylül ayında gerçekleşmektedir.


İzmir Turları