İzmir Festivalleri

1

Efeleriyle ünlü Ege şehrinde, tatilinizi ilginç bir festivalle çakıştırmak isterseniz, hiç pişman olmazsınız.

Nazarköy Boncuk Festivali: Geçimini boncuk imalatı ve kiraz yetiştiriciliğinden sağlayan Nazarköy’de festival boyunca bolca fotoğraf çekinip, boncuklar alabilir ve yöresel yemeklerin tadına belediyenin düzenlediği şenliklerle varabilirsiniz.

Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali: Mayıs ayında gerçekleştirilen bu mis kokulu festivalde, çiçeklerin ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gaziemir Çocuk Şenliği: Nisan ayında düzenlenen festivalde, çocuklarınızla birlikte verimli bir zaman geçirebilirsiniz.

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri: Aralık ayında düzenlenen ve belli bir tema etrafında geliştirilen festivalde, tiyatroya doyabilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali: Alaçatı’da Nisan ayında gerçekleşen festivalde, kortej eşliğinde hasat ürünlerinin sergilendiği ve çeşitli yöresel etkinliklerin düzenlendiği eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Bayraklı Deve Güreşi: Geleneklerin yaşatıldığı bu festival, genellikle Mart ayında düzenlenerek meraklı misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaktadır.

Zeytin Festivali: Sonbaharda gerçekleşen ancak oldukça renkli ve neşeli bir tablo çizilen bu festival, Ayvalık’ta gerçekleşmektedir.

Balkan Festivali: Buca Belediyesi’nin düzenlediği ve her yönüyle Balkan havasının estiği festival, Eylül ayında gerçekleşmektedir.