İzmir’de Nerede Kalınır?

1

İzmir şehir merkezinde, her bütçeye uygun kalacak yer bulmanız mümkündür. Ancak merkezi gezmek, alışveriş mekanlarına ve tarihi bölgelere yakın olmak için konaklama merkezinizi Konak, Alsancak ve Karşıyaka’dan seçebilirsiniz. Bu bölgelerde 5 yıldızlı otellerin yanı sıra, butik oteller, orta bütçeli konaklama alanları, öğretmenevi gibi kendinize ve konforunuza uygun kalacak yerler bulabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyonla normale göre çok daha düşük ücretlerle gayet lüks yerlerden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Konak'ın kuzeyinde, kentin kültürel ve coğrafi kalbi Alsancak bölgesi modern mimari ve geniş bulvarlarla doludur. Lüks restoranlar, kafeler ve butiklerle dolu bu bölge, otantik bir Türk bölgesinden daha çok Avrupa havasına sahiptir. Şehirdeki en hareketli gece kulüplerine ev sahipliği Alsancak, sanatseverler için de çok sayıda alternatifi bulunan bir semttir. Burada şehrin kalanına göre daha yüksek fiyatlı konaklama merkezleri bulunur. Alsancak'ta deniz kenarında bulunan üst sınıf daireler, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bu alan, Cumhuriyet Meydanı'nın yakınında yer alan son teknoloji otellere de ev sahipliği yapar. Çoğu deniz manzaralı yüksek teknolojili odalar özellikle iş amaçlıdır; ancak yüksek standartlarda seyahat gezginleri de bu bölgeden memnun kalacaklardır.

Sahilden hemen sonra dar yolların ve sonsuz dükkanların atmosferik bir labirenti olan bir çarşı barındıran Kemeraltı, şehrin geri kalanından daha az parayla seyahatini geçirmek isteyen düşük bütçeli gezginler için harika bir alandır. Her sokakta satın alınabilecek çok sayıda kıyafet, ayakkabı, mücevher ve el sanatları ürünleri bulunan bu yerdeki dükkanlar sizi adeta hipnotize edecektir. Çarşıya yakın kalmak bütçe açısından mantıklı olacaktır. Ayrıca konum itibarıyla da, İzmir seyahatinizi daha iyi organize edebilmeniz açısından oldukça elverişlidir. Bölgenin en ucuz otelleri ve misafirhaneleri Anafartalar Caddesi'nde bulunabilir. Modern imkanlar ve merkezi bir konuma sahip olan bu alan otelleriyle hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlere uygundur.

Sakin gezginler için, Fevzipaşa Bulvarı'nın doğu ucundaki Basmane İstasyonu çevresindeki bölge kalmak için uygundur. Burası aynı zamanda havaalanına giden tren istasyonunun yanında, mükemmel bir konuma sahiptir. Kemaraltı Çarşısı, İzmir Fuarı ve Ege Denizi'nden yürüyerek 15 dakika mesafededir. Basmane İstasyonu bütçeye uygun ve pratik bir konaklama için rakipsiz bir seçenektir. En az yirmi dört tane küçük otel barındıran bu bölge, önemli ulaşım noktalarının yakınında bulunmaktadır. Burada modern olanaklarla donatılmış üç yıldızlı oteller de bulabilirsiniz.

Karşıyaka ve çevresi de İzmir seyahati sırasında tercih edebileceğiniz yerler arasındadır. İzmir'in en popüler semtlerinden biri olan Karşıyaka'da gezilecek yerlerin yanı sıra çok sayıda kafe, restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Karşıyaka Çarşı çevresinde her bütçeye uygun konaklama imkanı bulmak mümkündür. 

Şarap tadımı ilgi alanlarınızdan biriyse İzmir'de kalmanız gereken yer şüphesiz ki Şirince otellerinden biri olacaktır.

Dilerseniz temiz sahilleriyle ünlü Dikili'yi de tercih edebilirsiniz. Dikili otelleri genellikle oda kahvaltı konseptindedir.

Eğer şehirde turizmin kalbinin attığı bir bölgede kalma fikri daha çok ilginizi çekerse siz de Alaçatı otellerini seçebilirsiniz.Ya da Seferihisar otellerinde kalmayı tercih ederek doğayla bir arada vakit geçirebilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir tatilse hayalinizdeki Foça otellerine göz atabilirsiniz.  Bize sorarsanız çoğu yere yakın olmak için İzmir otelleri de ideal bir seçim olacaktır.

Yorumlar

Profile picture for user ilkayboz
04 Eki 2023, Çarşamba - 09:01
İzmire iş seyahati için geldik four points by sheratonı tercih ettik şehrin merkznde olması restorandaki yemeklerin güzelliği kaliteli ağırlamalarıyla favorimiz oldu tekrar tercih edeceğiz aile konaklaması içinde çok uygun bence tavsiye ederim