Kaz Dağları’nda Nerede Kalınır?

forest.jpg

Ege ve Marmara Bölgesi arasında sınır oluşturan Kaz Dağları sahip olduğu doğasıyla görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Gerek yaz aylarında gerekse bahar aylarında en çok ziyaret edilen bölgelerden biri olan Kaz Dağları’nın tertemiz havası, birbirinden güzel köyleri, macera dolu aktiviteleri ve mesire yerleri ile tatil için en uygun duraklar arasındadır. Kaz Dağları her bütçeye uygun konaklama seçeneklerine sahiptir.

Kaz Dağları otelleri daha çok sahil kesimlerde yer almaktadır. Konforlu bir konaklama seçeneği düşünüyorsanız Yeşilyurt köyü, Boztepe ve Adatepe’de birçok otel dört mevsim boyunca hizmet vermektedir. Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Yeşilyurt köyü harika doğası ile öne çıkan yerlerden biridir. Doğanın kucağında yer alan Yeşilyurt şehir stresinden uzaklaşmanız için her türlü imkânı sunmaktadır. İda Taş Konak Yeşilyurt’ta konaklayabileceğiniz nezih otellerden biridir. Doğa yürüyüşü yapma imkanı sunan tesisin açık havuzu ve spa’sında yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Yeşilyurt köy merkezine beş dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan Karye Müze Otel tertemiz ve konforlu odaları ile bölgede en çok tercih edilen otellerden biridir. Huzur içinde tatilinizi geçirebileceğiniz otel havaalanına 50 dakika uzaklıktadır. Kaz Dağları’nda konaklamak için bir diğer seçenek Adatepe bölgesidir. 18. yüzyıldan kalma bir Osmanlı konağının restore edilmesiyle otel olarak hizmet sunan Hünnaphan tatil anlayışı sessizlik ve huzur olanlara hitap etmektedir. Yemyeşil bahçesinde doğal ürünlerle kahvaltınızı yapabileceğiniz otelde araç kiralama hizmeti de mevcuttur. Adatepe Butik Hotel bu bölgede konaklayabileceğiniz bir diğer tesistir. Otantik ortamı ile dikkat çeken otelin belli bir ücret karşılığında havalimanına transfer hizmeti de mevcuttur.

Kaz Dağları tertemiz havasının yanı sıra şifalı suları ile de sağlık dolu bir tatil sunmaktadır. Ramada Resort Kaz Dağları Thermal&Spa Hotel lüks bir konaklama seçeneği olmakla birlikte sunduğu imkânlar ile de konforlu bir seyahat deneyimi için tercih sebebidir. Kaz Dağları Thermal Resort&Spa ve Hattusa Vacation Thermal Club şifalı sularında dinlenebileceğiniz ve sağlık bulabileceğiniz Kaz Dağları termal otelleri arasındadır. Sarissa Hotel, Zeus Han Butik Otel, Erguvanlı Ev, Manici Kasrı Kaz Dağları’nda konaklayabileceğiniz diğer otel seçenekleridir. Dilerseniz Altınoluk gibi yazlık beldelerde konaklayarak Kaz Dağları’na günübirlik gelebilirsiniz. Apart ve butik otellerin yanı sıra pansiyonlar bakımından da zengin seçenekler sunan Altınoluk’ta Zeytin Otel, Altın Çeşmeli Konak, Papazlıkhan Butik Hotel tercih edebileceğiniz konaklama seçeneklerinden birkaçıdır. Kaz Dağları’nda otel fiyatları dönemsel olarak değişiklik göstermekle birlikte sunulan hizmete göre fiyatlar belirlenmektedir. Yaz döneminde doluluk ihtimaline karşı rezervasyonunuzu erkenden yaptırmayı unutmayın.

Tercihiniz doğa ile iç içe bir tatil yapmak ve sabah kuş sesleri ile uyanmaksa Kaz Dağları kamp yapmak için oldukça elverişlidir. Kaz Dağları’nda kendi çadırınızı getirerek kamp yapabileceğiniz gibi tesislerin çadırlarını da belirli bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz. Hızır Kamp, Darıdere Kamp, Endes Kamp Kaz Dağları’nda en çok tercih edilen kamp alanları arasındadır. Bu tesislerde kendi çadırınızla kamp kurabilir ya da tamamen doğal malzemeler ile yapılan ağaç evlerde konaklayabilirsiniz. Daha çok gençlerin tercih ettiği kamp alanlarında hep birlikte eğlenceli aktivitelerde bulunabilir, akşamları cırcır böcekleri eşliğinde sohbet ederek yıldızların altında şarkılar söyleyebilirsiniz.

Yorumlar

14 Tem 2024, Pazar - 23:03