Google+

Arama formu

Ordu’ya Nasıl Gidilir?

Ordu’ya Nasıl Gidilir?

Ordu şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Radisson Blu Hotel Ordu, Anemon Ordu, Atik Otel Ünye. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Kubaliç Hotel, Balıktaşı Hotel, Pruva Prestige Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Atik Otel Ünye, Yanıklar Apart Otel, Radisson Blu Hotel Ordu tesislerini incelebilirsiniz.

Ordu otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Ordu otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Ordu’ya kara yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Ordu İstanbul’a 890 kilometre mesafede yer almaktadır. Özel aracınız ile İstanbul’dan Ordu’ya gitmek isterseniz yolculuk yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ordu - Ankara arası mesafe 503 kilometre olup aracınızla ortalama 7 saatte şehre ulaşabilirsiniz. Samsun - Ordu arası 151 kilometredir ve yolculuk özel araçla 2 saat sürerken Trabzon - Ordu arası 180 kilometredir ve aracınızla ortalama 2 buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Ordu’ya E80, E90 ve D190 otoyollarını kullanıp kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi İstanbul, Ankara gibi uzun mesafeli şehirlerden gelirken araç kullanmak yorucu olabileceğinden şehirlerarası otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin birçok şehrinden her gün karşılıklı olarak Ordu’ya otobüs seferleri düzenlenmektedir. İstanbul - Ordu arası otobüs ile yaklaşık 14 saat, Ankara - Ordu arası ise ortalama 10 saat sürmektedir. Ordu Otobüs Terminali şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Çevre ilçelere gitmek isterseniz terminalden kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Ordu’ya daha hızlı ulaşmak isterseniz hava yolunu tercih edebilirsiniz. Ordu Giresun Havalimanı 2015 yılında hizmete girerek şehre ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırmıştır. Ordu Giresun Havalimanı merkeze 18 kilometre mesafede yer almaktadır. Haftanın her günü İstanbul ve Ankara’dan Ordu’ya karşılıklı uçak seferleri düzenlenmektedir. İstanbul’dan 1 saat 40 dakikada Ordu’ya ulaşabilirken Ankara - Ordu arası uçuş süresi 1 saat 10 dakikadır. Diğer büyük şehirlerden İstanbul aktarmalı olarak Ordu’ya ulaşım sağlamak mümkündür. Demir yolu seçeneği bulunmayan ile en yakın tren istasyonu Samsun’dadır.


Ordu Turları