Pamukkale’de Nerede Kalınır?

1

Pamukkale’nin merkezinde ve Karahayıt’ta 2, 3, 4 ya da 5 yıldızlı pek çok büyük otel, butik otel ve termal otel mevcuttur. Otel fiyatları, sunulan imkânlara ve bulunduğu konuma göre değişiklik göstermektedir.

Lüks oteller genelde Pamukkale ve Karahayıt bölgesinde yer alır. Ayrıca şehir merkezinde de çok sayıda otel var. Pamukkale ve Karahayıt’ta 40’a yakın dört ve beş yıldızlı otel hizmet verir. Bunların çoğunluğunu termal oteller oluşturmaktadır. Collosae Termal, Doğa Thermal, Pam Thermal Clinic & Spa, Richmond Pamukkale Termal, Polat Termal, Özdemir Termal ve Herakles Termal Otelleri Denizli-Pamukkale, Karahayıt bölgesinin en çok tercih edilen termal otelleridir. Bu oteller yılın her mevisimi turizme açık olup yoğun mineralli termal suyun hiçbir işleme tabi tutulmadan açık ve kapalı havuzlarda kullanıma sunulmasını sağlar. Günün belli saatlerinde kişisel odalara da termal su verilebilmektedir. Termal otellerde sunulan sağlık hizmeti; fizyoterapi, spa, masaj, kese ve cilt bakımı şeklinde sıralanabilir. Pamukkale'ye 4 km mesafedeki Pam Termal Clinic & Spa Oteli ise Türkiye'deki ilk A Tipi Tıp ve Rehabilitasyon Merkezi konumundadır.

Tesislerin SPA ve wellness bölümünde; hamam, sauna, jakuzi, kapalı havuz, buhar odası, masaj, kese ve cilt bakımı gibi olanaklar sunulmaktadır. Birçok tesiste akşamları canlı müzik yapılmaktadır. Bazı otellerde ayrıca; petank, bocce, basketbol, badminton ve mini golf sahaları mevcuttur. 

Karahayıt bölgesindeki termal oteller kaplıca turizmi için en çok tercih edilen tesislerdir. Suyun ana kaynağından 55 derece çıkan Karahayıt'ın kırmızı ve şifalı termal suyu, dinlenme havuzunda bekletilir ve 1.30 metre derinliğindeki termal havuza verilerek sağlık turizmine sunulur. Bölgeye gelenler termal suyun iyi geldiği bilinen; romatizmal hastalıklar, kemik erimesi, siyatik, bel-boyun fıtığı, kireçlenme, dolaşım sistemi hastalıkları, insomnia, böbrek taşları gibi rahatsızlıklara çözüm ararlar.