Google+

Arama formu

Şile’ye Ne Zaman Gidilir?

Şile’ye Ne Zaman Gidilir?

Şile şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Violet Park Otel, Doğa Club, Kumsal Butik Otel Şile. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dikçatı Pansiyon Şile, Şeref Hotel Şile, Tilbe Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız The Sıgn Şile Hotel Spa ( Ex Şile Gardens Hotel Spa), Şile Resort, Violet Park Otel tesislerini incelebilirsiniz.

Şile otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Şile otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Şile yazı-kışı, ilkbaharı-sonbaharı birbirinden güzel olan kasabalardan. Bulutluluk oranı yüksek olmasına rağmen, kış mevsimi çok sert geçmez. Hava sıcaklığı kışları eksi dereceleri görmez. Deniz kenarında olduğu için, kuzey rüzgârları bu mevsimde çok fazladır.

Karadeniz kıyısında olduğundan kuzey rüzgarlarının etkisi altındadır. Özellikle sert rüzgarlarla birlikte yağmur daha fazla görülür. Sonbahar ve ilkbahar ayları ise yumuşak geçişlere sahne olur.

Şile’de yazlar 30 dereceyi aşmayan stabil sıcaklıklarla geçer. Hafif esen rüzgarı ile bunaltmayan bir yaz iklimine sahiptir bu nedenle yazları sahilleri ve plajları kalabalıktır.


Şile Turları