Villars Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Villars olarak bilinen Villars-sur-Ollon, İsviçre'de ufak şirin bir köydür. Olon belediyesi tarafından yönetilmektedir. Dağlık bir köydür ve dağ evlerinden oluşmaktadır. Köy olmasına rağmen dünyanın en pahalı okulları burada bulunmaktadır. Bu okullar Collège Alpin International Beau Soleil ve Aiglon College'dir. Ayrıca La Garenne adlı özel okul da 70 yılı aşkın bir süredir Villars’da bulunmakla beraber iki dil öğreten özel ve yatılı bir okuldur. Bu okulun da eğitimi çok üst düzeyde bir eğitimdir ve çocukları hayattaki zorluklara karşı da hazırlayan bir eğitim süreci vardır.

Villars'da çok meşhur ve orta eğimli bir kayak pisti bulunmaktadır. Burası kış turizmi açısından çok önemlidir ve oldukça popülerdir. Çok büyük kayak okulları vardır ve hobi olarak size bu sporu öğretmeyi değil, gerçek eğitim vadederler. Çok lüks oteller de bulunmakla birlikte genellikle dağ evleri tarzı oteller de bolca bulunmaktadır, hatta genellikle bu tarz oteller tercih edilmektedir. 1938 yılında burası Avrupa'nın en önemli tatil yeri olarak sınıflandırılmıştır. Gece hayatı, gösterişli pistler ve eğlence aradığınız bir tatili düşünüyorsanız Villars bunun için pek uygun olmayacaktır çünkü burası geleneksel bir İsviçre köyü olmakla birlikte bu özelliğini günümüzde de devam etmektedir.

1750 yılında, köy olarak ayrılmıştır ve kendi benliğini ilan etmiştir. Sonraları teleferik inşa edilmiştir. 1913 yılında inşası tamamlanan teleferik, kayakçılar için özel yapılmıştır ve İsviçre'de bir ilke imza atmıştır. Kayakçılar kendilerini iple bağlayarak bu teleferikle yukarı çıkmışlardır, böylece dağa çıkıp kayma deneyimini yaşama şansı bulmuşlardır. Daha ileriki yıllarda, yaklaşık 30 yıl sonrasında daha ileri düzeyde bir teleferik inşa edilmiştir. Bu teleferik bir asansör gibi çıkan, günümüzdeki teleferiklere benzeyen bir teleferiktir. 

Tanıtım Videosu:

 

Villars İklimi 

Villars'da hava genellikle bulutludur. Hava genellikle karlı ve eksi derecelerdedir. Tipik İsviçre iklimini burada yaşayabilirsiniz ve yüksek rakımlı olduğu için haliyle sıcaklık da oldukça düşüktür. Temmuz ve ağustos aylarında en yüksek derece 5 derecelerde seyretmektedir. Diğer aylarda ise sıcaklıklar genellikle 0'ın altında derecelerdedir. En düşük derece ise –10 derecedir. 

Villars'da Yapılacak Aktiviteler 

Villars kayak turizmi açısından çok önemli bir yer olmasının yanında hem yaz ve hem de kış aylarında yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Spa’ları, pistleri, uzun bisiklet parkurları ile Villars yılın her mevsiminde gidilebilecek güzel bir köydür.

Kış Aktiviteleri

Çok tercih edilen bir kayak tatil beldesi olmakla birlikte, çok fazla kayak okulu bulunmaktadır. Kayak öğrenmek ve bu konuda ilerlemek isteyen herkesin ilk tercihi burası olmaktadır. En büyük kayak okulu ise Ecole Suisse de Ski'dir ve en çok tercih edilen okul burasıdır. Eğitimleri çok iyidir. Villas'da engelliler için de okullar bulunmaktadır ve bu okullardaki eğitimler de gerçekten dünya genelinde ilk 5’te sayılabilmektedir. Engelliler için kayak eğitimleri verilir ve engelli takımları turnuvalara hazırlanır. Villars'da 120 kilometreden uzun kayak pistleri bulunmaktadır, bu özelliğiyle İsviçre'nin en büyük kayak pistlerinden sayılmaktadır. Ayrıca kayak yapmak istemeyenler ve karı çok sevenler için karda yürüme turları da buradaki organizatörler tarafından sağlanmaktadır. Burada yalnızca kayak pistleri değil, buz pateni için güzel bir pist de bulunmaktadır. Villars'da yamaç paraşütü de yapılmakta ve bu spor da turistler tarafından çokça tercih edilmektedir. Genel olarak tercih edilen spor türü kayak olsa bile burada yamaç paraşütü yapmak da çok popülerdir.

Yaz Aktiviteleri


 
Villars, yalnızca kışın değil yazın da çok popülerdir ve uğrak mekânlardan biridir. Yaz - kış turizmi bakımından çok çeşitli olanakları sağlamasıyla birlikte çok tercih edilen tatil yerlerindendir. Hem yazın hem de kışın bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise çok fazla sayıda aktivite olmasıdır. Yazın Villars'da güneşle birlikte karlar erir ve 120 kilometrelik pistler yaz aylarında büyük çayırlıklara dönüşürler. Yemyeşil çimenler göz doyururlar. Yazın çok çeşitli aktiviteler oluşturulur ve yaz turizmi de bu sayede sağlanmış olur. Karın eridiği geniş alanlarda yürüyüş turları, muhteşem dağ manzarasında bisiklet yolları Villars’da yazın yapılan spor aktivitelerinin başında gelmektedir. Geniş golf sahalarında golfün keyfini çıkartmak için de yaz aylarında dünyanın dört bir yanından insanlar buraya toplanırlar. Manzaralı bir tepede bulunan bu golf sahası, golf için tamamen profesyonel bir sahadır ve golfseverler bu sahada oynarken çok fazla haz duyarlar ve buradan çıkmak istemezler. Villars'ın kendine ait golf kulübü bulunmaktadır ve 1922'den beri golfseverlere hizmet vermektedir. Bu golf kulübüne üye çok eski Villars yerlileri ve İsviçreli önemli kişiler bulunmaktadır.

Villars'da, Avrupa'nın en büyük su parkı da bulunmaktadır. Labirent olarak bilinen havuz burada bulunmaktadır, ayrıca havuzda kayarken ormanın içinden geçebileceğiniz bir kaydırak da bulunmaktadır. Bu iki kaydırak buranın en ünlü kaydıraklarındandır.

Ayrıca buranın çok büyük bir spor merkezi bulunmaktadır. Bu spor merkezinin içinde tenis kortları, havuzlar, futbol sahaları bulunmaktadır. Çok büyük alana kurulan bu spor merkezi, tüm ülkenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir spor salonudur. Kapalı ve açık tenis kortları, voleybol ve futbol sahaları, ayrıca çok güzel bir buz pisti vardır. Burada buz hokeyi turnuvaları düzenlenmektedir. Bu spor merkezinin içinde güzel bir spa alanı da bulunmaktadır. 
Villars'a Nasıl Gidilir? 
Villars’a Türkiye’den direkt uçuş yoktur ancak Türk Hava Yolları’nın Cenevre uçuşu ile Cenevre’ye ulaştıktan sonra tren ile 1 saat 45 dakika süren yolculuktan sonra buraya ulaşabilirsiniz. İsviçre'nin en büyük şehirlerinden Villars'a genelde tren ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu trenler saatte bir veya yarım saatte bir Villars'a ulaşmaktadır. Genellikle İsviçre'de trenle ulaşım çok yaygındır çünkü tren ağı çok geniştir. Villars'a da trenle çok rahat ve ekonomik olarak ulaşılabilmektedir.

Otobüsle de tren kadar rahat ulaşım sağlanmaktadır, fakat daha uzun sürmektedir. Genellikle İsviçre'deki büyük şehirlerden otobüsle Villars'a ulaşabilirsiniz. Tren ile Aigle'den Villars’a ulaşım 35 dakika sürmektedir. Les Diablerets'den de buraya yaz aylarında ulaşım bulunmaktadır.

Villars ile İlgili

Villars’da Nerede Kalınır?

Villars-sur-Ollon, İsviçre’nin küçük, şirin köylerinden biridir ve kısaca Villars olarak anılmaktadır. Dağlık bir bölge olan Villars; özellikle kış sporları, dağcılık, tırmanış, kayak gibi etkinliklere elverişli olması ile tercih edilir. Aynı zamanda çok canlı bir bölge olan Villars; festivalleri, restoranları, eğlence merkezleri ile de dikkat çeker. Yaz kış tercih edebileceğiniz bir tatil destinasyonu olan Villars’da kalacağınız otel de çok önemlidir. Villars’da çok çeşitli ve farklı bütçelere uygun oteller bulunur. Dağ evlerinde kalıp doğanın tadını çıkarabilir ya da lüks otellerde büyüleyici bir tatil geçirebilirsiniz.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Villarsotel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Villars’da Nerede Kalınır – Villars Bölgeleri

Villars küçük dağlık bir kasabadır ve konaklamaya en uygun bölgeler Petite Gryonne, Roches Grises, Gryon, Arveyes ve şehir merkezidir diyebiliriz. Bu bölgeler özellikle otellerin ve kayak tesislerinin bir arada bulunduğu bölgelerdir.  

Villars’a ulaşmak için metroyu kullanabilir veya Aigle’dan otobüse binebilirsiniz. Farklı kayak pistlerine de trenle kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Villars’da doğa yürüyüşleri ve kayak sıkça tercih edilen sporlar arasındadır. Hem yazın hem de kışın gelebileceğiniz bu bölgede kışın kayak gibi sporlar ile, yazın ise yürüyüş, bisiklet turları gibi sporlar ile ilgilenebilirsiniz.

Petite Gryonne Bölgesindeki Villars Otelleri

Şehrin kuzeyinde bulunan Petite Gryonne bölgesinde birçok otel ve daire bulunur. Etrafında çok fazla turistik alan veya eğlence mekânı bulunmayan bu bölge, ulaşım açısından avantajlı olduğu için dilerseniz farklı bölgelere buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • Apartment Armorial I
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, binicilik, hiking, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 83 € - 241 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Apartment Armorial I

 • Chalt Melchior
  Özellikler:
  Park yeri, teras, balkon, sigara içilmeyen odalar, golf sahası, tenis kortu, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 223 € - 559 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Chalet Khamariah
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, bahçe, hiking, binicilik
  Fiyat: Geceliği 291 € - 378 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Petit Ours
  Özellikler:
  Park yeri, teras, balkon, golf sahası, hiking, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 210 € - 276 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Sapin Bleu
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, binicilik, hiking, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 318 € - 469 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Apartment Sapin Bleu

Roches Grises Bölgesindeki Villars Otelleri

Şehir merkezinde ve şehrin en canlı noktasında bulunan Roches Grises bölgesinde birçok lüks otel bulunur. Aynı zamanda birçok restoran ve kafenin bulunduğu bu bölgede harika kayak merkezlerinde tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 • Apartment Topaze.2
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, hiking, binicilik
  Fiyat: Geceliği 224 € - 398 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Apartment Topaze.2

 • Apartment Rhodonite 4
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, hiking, binicilik, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 325 € - 794 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Emeraude 26
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, bahçe, hiking, binicilik, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 123 € - 127 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Soldanelles 3
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, binicilik, hiking
  Fiyat: Geceliği 126 € - 237 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın. 

 • Le P'ti Tzi-Mé
  Özellikler:
  Park yeri, hiking, golf sahası, tenis kortu, minibar, aile odaları
  Fiyat: Geceliği 159 € - 164 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Le P'ti Tzi-Mé

Gryon Bölgesindeki Villars Oteller

Gryon’da Villars’a giden yol üzerindeki otellerde konaklayarak iki şehri de ziyaret etme ve keşfetme şansına sahip olursunuz. Gryons, harika manzaraya ve imkânlara sahip bir şehirdir bu yüzden her iki şehirdeki turistik alanları da gezebileceğiniz avantajlı bir konumdur.

 • Chalet Chalet Le Hibou
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, yemek alanı, binicilik, hiking
  Fiyat: Geceliği 478 € - 590 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Chalet Chalet Le Hibou

 • Apartment Les Cîmes
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, hiking, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 148 € - 239 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Chalet Chalet Val Rose
  Özellikler:
  Park  yeri, balkon, bahçe, binicilik, mini golf
  Fiyat: Geceliği 140 € - 321 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Chalet Valerie
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, kayak, yemek ve oturma alanı
  Fiyat: Geceliği 215 € - 369 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Beau Séjour 201
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, bar, binicilik, hiking, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 101 € - 241 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın. 


  Apartment Beau Séjour 201

Arveyes Bölgesindeki Villars Otelleri

Şehir merkezinde bulunan ve otobüs duraklarına yakın olduğu için ulaşıma çok elverişli olan bu bölgede güzel otellere, mağazalara yakın olabilirsiniz. Aynı zamanda Arveyes bölgesi; doğayla iç içe olabileceğiniz, binicilik, kayak, hiking gibi birçok aktiviteyi yapabileceğiniz bir bölgedir.

 • Chalet Riant Soleil
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, balkon, binicilik, hiking
  Fiyat: Geceliği 293 € - 410 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Chalet Riant Soleil

 • Chalet Les 3 Soeurs
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, bahçe, bar, spa ve jakuzi, hiking
  Fiyat: Geceliği 431 € - 554 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Balcon du Chablais Appartement
  Özellikler:
  Yüzme havuzu, sauna, kayak okulu, havaalanı servisi, engelli konuklar için olanaklar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 238 € - 325 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • BnB Les Choucas
  Özellikler:
  Park yeri, transfer servisi, minibar, golf sahası, kayak, hiking, teras, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 122 € - 182 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Chalet Chalet Lorila
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, kayak okulu, hiking, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 112 € - 303 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Chalet Chalet Lorila

Şehir Merkezi Bölgesindeki Villars Otelleri

Her yere yürüme mesafesinde olacağınız, şehrin en canlı noktasındaki oteller sizin için avantajlı konaklama merkezleridir. En güzel oteller, en şık restoranlar, en iyi mağazalar ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz merkez otelleri sizin için seçtik.

 • Apartment Gamat-Eurotel
  Özellikler:
  Park yeri, yüzme havuzu, fitness merkezi, balkon, hiking
  Fiyat: Geceliği 60 € - 121 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Apartment Gamat-Eurotel

 • Résidence Le Panorama
  Özellikler:
  Park yeri, havaalanı servisi, balkon, bahçe, bar, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 96 € - 185 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartment Residence du Golf B18
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, yüzme havuzu, binicilik, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 346 € - 471 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Les Mazots du Clos
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, aile odaları
  Fiyat: Geceliği 207 € - 521 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Eurotel Victoria
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, restoran, golf sahası, yüzme havuzu
  Fiyat: Geceliği 155 € - 305 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

Villars'da bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Villars Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Villars otellerini görmek için tıklayın.

Villars Otelleri

Vaud Kantonu’nda bulunan Villars, İsviçre’nin küçük bir kasabasıdır. Tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan güzel ve şirin kasaba günümüzde de dikkat çeken destinasyonlardandır. Villars-sur-Ollon; Cenevre yakınlarındaki mükemmel kayak merkezleri ile size harika bir kış tatili sunar. Aynı zamanda birçok müzik, dans, spor festivaline de tanıklık edebileceğiniz güzel bölgede dağ evlerinde ve güzel otellerde konaklayabilir, teleferik ile manzaranın tadını çıkarabilir, bisiklet sürebilir ya da golf yapabilirsiniz.

Aktif ve yorucu bir günün ardından Villars’da konaklayacağınız oteli de dikkatli seçmelisiniz. Villars’da tatil evleri, dağ evleri, lüks oteller, konukevleri gibi çok farklı konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Her bütçeye ve kritere uygun otel bulabileceğiniz Villars’daki seyahatinizden pişman olmayacaksınız. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Villars otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Villars Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa