Wroclaw Mutfağı

20. yüzyıla kadar tarımkültürüylegelenekselmutfağınıoluşturmuşSilesyabölgesi sonraları yavaş yavaş etli yemeklere adapte olurlar. Bugünlerde yerel yemeklerinin yanında Wroclaw şehrinde çokça İtalyan mutfağı ve göçmen sayısının artmasıyla Kore mutfağı da görülebilir. Yerel yemeklerinden birkaçı şunlardır: Zymla ismiyle anılan bölgesel ekmekleri, KluskiSlaskie denilen patatesli yuvarlak börekleri, schlesischeshimmelreich (Silesya Cenneti) denilen domuz etiyle hazırladıkları yemekleri hayli lezizdir. Patates, havuç, bezelye ve domuz köftesinden oluşan szalot, oldukça ağır ile ilginç bir sosis türü olan, domuz kanı ve iliğinden hazırladıkları sosis türükaszankal şehrin mutfağını oluşturan başlıca tatlardır.

Popüler restoranlar

Bar Mis:Eski süt barlarından günümüze kalan bir yer olan Bar Mis, ucuz ve çeşitli yerli lezzetleri tadabileceğiniz bir konum. Öğrenci ve üniversite hocalarıın mekânı olan bu yere göz atabilirsiniz.

Kurna Chata:Silesya ve Leh kültürüne dair güzel yemeklerin bulunabileceği Restoran kıvamında hoş bir dizaynı olan bu restoran denenmeli. Bira ve Şarap listeleri göz doldurur.

Diğer restoranlar: Sawara Gyros, Bar Mewa, Mutlifood STP, Figa, Nalanda, Gruzinskie Chaczapuri, Masala Grill & Bar,Ke Bistrot Parisien, Piwnica Swidnicka

Bahşiş

Wroclaw hem öğrenci kenti hem de turist çeken bir bölge olarak bahşiş konusunda rahat davranabileceğiniz bir yerdir. İsteğinize göre bahşiş verebilirsiniz. Ödenilen ücretin yüzde 10’u yeterli bir bahşiş miktarı olacaktır.