Alman Sineması Günleri Başlıyor

Etkinlik Başlangıç Tarihi
Etkinlik Bitiş Tarihi

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi “ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisi kapsamında Alman sinemasının önemli yapımlarını ağırlıyor!

20. yüzyılın en büyük sanat ağı ZERO’nun enerjisini S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi galerilerine taşıyan “ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisine paralel olarak gerçekleşecek SSM Alman Sineması Günleri,  II. Dünya Savaşı sonrasındaki yıkım ve olumsuzluk havasına bir cevap olarak 1957 senesinde Düsseldorf’ta doğan sanat akımı ZERO’yu şekillendiren tarihsel ve kültürel olaylar çerçevesinde hazırlanan film gösterimi programı, ZERO temaları ve prensiplerine uygun olarak yenilikçi ve farklı yapımlara odaklanıyor.

Alman sinemasının kapsamlı bir temsilini oluşturmak üzere programda farklı tarih ve coğrafyalarda üretilmiş ve sinema tarihini şekillendirmiş yapımlar da bulunuyor. Etkinlik serisinde yer alan tüm yapımlar, orijinal dublaj ve Türkçe altyazılar eşliğinde sinemaseverler ile buluşacak. Gösterimler, müze konferans salonunda, her Çarşamba saat 18:00 ve 20:00 arası gerçekleşecek.