Google+

Arama formu

​Güney Kore’nin En Güzel Adaları

​Güney Kore’nin En Güzel Adaları

Bir gün Kore’deki adaların tamamını gezmek isterseniz, bunun yıllarınızı alacağını hesap ederek yola çıkmalısınız. Nitekim bölgede resmi olarak belirlenmiş tam 3.358 ada bulunuyor! Biz de sizi zahmetten kurtararak, Kore seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken, hatta sadece bu adalar için Kore’ye gitmek isteyeceğiniz 10 adayı derledik.  
 

​Seonjaeodo Adası
​Seonjaeodo Adası

Bir İncil hikayesi olan Musa’nın Kızıl Deniz’i ikiye bölmesinin, Seonjaeodo Adası’nda bilimsel hali bulunmaktadır. Okyanustaki gelgitler ile adaya giden kumdan bir yol oluşmuştur ve adanın Neolitik Çağ’dan beri burada olduğu düşünülmektedir. Goryeo ve Joseon Hanedanlıkları sırasında adaya Sowudo Adası denilmiştir ve 1871 yılında Seonjaedo adını almıştır. Seonjaedo “ilahi bir perinin gelip dans ettiği ada” demektir. Aynı zamanda ada Daebudo ve Yeongheungdo adalarını birbirine bağlayan bir köprüdür.  
 

​ Hongdo Adası
​  Hongdo Adası

Mokpo Körfezi’nin 155 km güneybatısında bulunan Hongdo Adası, 20 adadan oluşmaktadır ve olağanüstü kızıl kahverenginden dolayı Hongdo (kırmızı ada) adını taşımaktadır. Güneş tepeye çıktığında tüm ada kırmızımsı bir renge bürünmektedir. Kıyı şeridi değişik şekillerdeki deniz kayalıkları ile çevrelenmiştir. Mavi denizi ve yeşil ormanı ile Güney Denizi’nin en güzel manzarası buradadır. Adanın etrafını gezmek iki saat sürmektedir ve bu süreçte adanın tüm güzellikleri, gizemi keşfedilebilmektedir. Ada doğal anıt olarak belirlendiği için belirlenen turizm alanları dışındaki bölgelere ve köylere girmek yasaktır.