Google+

Arama formu

Mısır'ın En Önemli Turistik Cazibeleri

Mısır'ın En Önemli Turistik Cazibeleri
Mısır'ın En Önemli Turistik Cazibeleri

Mısır, antik medeniyetler arasında en geniş kültür hazinesine sahip olan ülkelerden biri ve dünyanın en ünlü anıtlarından bazılarına sahip. Piramitleri, Sfenks heykelleri, tapınakları ve daha fazlası ile kültür turizmi konusunda harika eserlere sahip olan Mısır’da Kızıldeniz kıyısında dalış yapmak veya deve ile çölde harika seyahatlere çıkmak da mümkün. İşte Mısır’ın en önemli turistik cazibeleri.

Fotoğraf: http://chandinitravel.co.za/images/cities/Egypt/nice-egypt.jpg

1 – Ibn Tulun Camii
1 – Ibn Tulun Camii

M.S. 876 ila 879 yılları arasında inşa edilen Ibn Tulun Camii, Kahire’deki en eski camilerden biri. Mısır'ın Abbasi hükümdarı Ahmad ibn Tulun tarafından yaptırılan cami, bir avlunun etrafında her kenarında bir kapalı koridor olmak üzere 4 koridorlu bir yapıya sahip. Sarmal bir dış yapısı olan caminin minaresi büyük ihtimalle birkaç yüzyıl sonra eklenmiş.

Fotoğraf: http://www.alrahalah.com/wp-content/uploads/2010/02/2301457646_000f315bf...

2 – Dahab
2 – Dahab

Turistik bir belde olan Dahab, Sina Yarımadası’nın güney ucuna yakın Aqaba Körfezi’nün biraz kuzeyinde, 85 kilometre ilerisinde yer almaktadır. Bir zamanlar oldukça dış dünyadan soyut bir ortama sahip olan Dahab, 1980'lerde hippilerin takıldığı alternatif bir tatil alanı olmuş çünkü rahat bir yaşam tarzına ve ucuz konaklama imkanlarına sahip.

Fotoğraf: http://dahabhorses.com/wp-content/uploads/2014/04/Dahab_Beach1.jpg