Google+

Arama formu

Pizzasını Yemeniz Gereken Şehirler

Pizzasını Yemeniz Gereken Şehirler
Pizzasını Yemeniz Gereken Şehirler

Dünyanın birçok yerinde birçok farklı tarzda pizza yemek mümkün. Örneğin Chicago’nun kalın hamurlu pizzası, Amerikan damak tadına şekil veren pizzalardan biri. Veya Roma’da bol bol seçenekle karşılaşabileceğiniz ince hamurlu, çıtır kenarlı pizzalar… Ancak “dünyanın en iyi pizzası nerede” sorusu sorulduğunda akla gelen şehirler bu listede.

Fotoğraf: http://northwesternbusinessreview.org/wp-content/uploads/2016/02/pizza.jpg

1 – Las Vegas, ABD
1 – Las Vegas, ABD

Las Vegas uzun süredir ünlü şeflerin çalışmak için tercih ettiği yerlerden biri olması ile ünlü. Son zamanlarda da bu akıma pizza şefleri dâhil olmakta. Pizza Rock, Di Fara gibi mekanlar şehirdeki yeni ve lezzetli pizza adreslerinden bazıları; ancak yine de ev yemeği tarzında çalışan Metro Pizza ve Naked City gibi mekanların yerlerini tutamıyorlar.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/5703e5d5361387d73d6a7b6e/master/w_1440,c_limit/pizza-cities-las-vegas-pizza-rock-cr-courtesy.jpg

2 – Philadelphia, ABD
2 – Philadelphia, ABD

Philadelphia, Napoliten pizzayı farklı yorumlamalarla sunuyor ve birçok çeşidi ile bu konuda oldukça iyi. Şehrin yerel fırınları, şehrin pizzasını ünlü yapan yerler; pahalı restoranlar değil. Lorenzo and Sons ve Santucci’s, Güney Philadelphia’nın en güzel pizzacılarından ikisi. Bu pizzacılarda şefler kendi tarzlarını özgürce yansıtıyor ve size de tadını çıkarmak kalıyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/5703e5db742d6b5f3c5c45d1/master/w_144...