Google+

Arama formu

Türkiye’nin En Güzel Trekking Rotaları

Türkiye’nin En Güzel Trekking Rotaları

Doğa, baharın gelişiyle tüm güzelliklerini ziyaretçilerine cömertçe sunar. Toprak kokusu, ağaçların hışırtısı, uçuşan kelebekler, gizemli vadiler her daim sizi şaşırtabilir. Ormanın kalp atışlarını izleyerek doğanın sırlarını keşfetmek de trekking sporunun belki de en güzel tarafı.  Doğal güzellik konusunda şanslı olan Türkiye’de gidebileceğiniz en güzel trekking rotalarını sizler için derledik.

Fotoğraf: http://s3.amazonaws.com/advenport-bucket/images/217/original.JPG?1430130032

1. Ihlara Vadisi
1. Ihlara Vadisi

Kapadokya’nın en etkileyici noktalarından biri olan Ihlara Vadisi, son zamanların en iyi trekking bölgelerinden biri olarak ismini duyuruyor. 14 km uzunluğundaki parkur size hem tarihi hem doğal güzellikler sunuyor. Lavların soğumasıyla meydana gelmiş vadideki yürüyüşünüz sırasında kayalara oyulmuş mağaraları, kilise ve mezar kalıntılarını görme şansına sahip olabilirsiniz. Hem kısa hem de uzun trekking imkanı sunan vadi zaman zaman yer altı şehirleri ve tünellerden geçiyor olması ile de etkileyiciliğini arttırıyor.

Fotoğraf: http://www.haberler.com/ihlara-vadisi-gorenleri-buyuluyor-6908672-haberi/

2. Likya Yolu
2. Likya Yolu

Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan, Türkiye’nin en uzun ve en güzel yürüyüş yollarından biridir Likya. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en iyi 10 trekking parkuru arasında yer alan Likya Yolu, 509 km uzunluğunda ve tamamının yürünmesi yaklaşık bir aylık bir zaman alıyor. Likyalıların izini süreceğiniz tarih dolu bu yolda Gelidonya Feneri’nin muhteşem manzarasına tanık olabilir, yolunuzun üstündeki birçok antik kente uğrayabilir, Ölüdeniz, Kabak Koyu, Yediburunlar, Patara, Kalkan, Kaş gibi önemli turizm bölgelerinde kamp yaparak mola verebilirsiniz.

Fotoğraf: http://eucamps.org/likya-yolu/