Google+

BURANO VE MURANO ADALARI: VENEDİK

216123 Kas 2014Gezi Notu
Güçlü-Fulya ÖzerenGüçlü-Fulya ÖzerenBronz Yazar23 Kas 201421610 Yorum

Venedik’ten vaporettolar ile ulaşabileceğiniz ve görmenizi tavsiye edeceğimiz bir ada Murano. Murano, cam işlemeciliğindeki ünü ile diğer adalardan daha farklı. Venedik'te gezerken gördüğünüz birçok cam eşyası Murano Adası'ndan gelmekte. 

Venedik

Venedik-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Adaya ulaşmak için vaporetto kullanmanız en ekonomik ulaşım olacaktır. Saatlik 7 €, 12 saatlik 18 € ya da 7 günlük 50 € ödeyerek biletinizi almakla başlayabilirsiniz.

Venedik-2

Venedik şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Residenza Ca' Brighella, Apartment Fondamenta del Rielo Venezia, Da Carlo a Venezia. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Calle delle Ancore, Charming Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Ca delle Ancore, Sotoportego Venier, Venice Gran Design Apartments tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Venedik aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Burano Adası'nın ise en güzel yanı; otantik ve rengarenk evleri. Bir de Burano’nun renkli evleri dışında meşhur olduğu bir konu daha var; o da dediklerine göre dünyanın en güzel dantelleri… El emeği danteller burada oldukça pahalı. Şimdilerde evlerimizde kullanmadığımız danteller orada yüksek fiyatlara alıcı buluyor. Kendimi annemin ördüğü dantelleri dağıttığım için ihanet etmiş gibi hissettim açıkçası : )

Venedik-3

Venedik-4

Murano ve Burano adaları Venedik kalabalığından yoksunlar. İyi ki de öyle gittiğinizde biraz kalabalıktan sıyrılıp nefes alıyorsunuz.

Venedik-5

Burano Adası'nda sadece yürümeniz yeterli... Ara sokaklara girin, o renk cümbüşü içerisinde kendinizi kaybedeceksiniz.

Venedik-6

Adadan ayrılmadan önce son olarak bizim de şans eseri bulduğumuz, fakat içini gezemediğimiz San Martino Kilisesi’ne de uğrayabilirsiniz.

Venedik şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Benzersiz Saat Saint Marks Bazilikası sonra (89 €), Venedik Sırları: Tiyatro Karnaval Walking Tour (29 €), Venedik: 3 Saatlik İlk Kabare Akşam Yemeği (80 €), Venedik: Cicchetti ve şarap ile Walking Tour Prive (69 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar